SYLWESTER 2014

Minął kolejny rok. Jaki był dla każdego? To już ocena subiektywna. Z nadzieją czekamy na rok nadchodzący.

Jaki będzie? Co przyniesie?

Jutro 1 dzień Nowego Roku.

Z tym dniem wiąże się wiele przysłów i przepowiedni, cytując literaturę zamieszczamy niektóre z nich (związane głównie ze zjawiskami zachodzącymi w przyrodzie) :

„Co Nowy Rok nakaże, to wrzesień pokaże”,  „Gdy na Nowy Rok pluta, ze żniwem też będzie pokuta”,   „Gdy Nowy Rok mglisty, jeść ci będą glisty”,  „Na Nowy Rok jeśli jasno, i w gumnach też będzie ciasno”,  „Rok Nowy pogodny, zbiór będzie dorodny”,  „Nowy Rok – nie patrz w bok, tylko prosto w oczy nasze, pogodzim się wzajem, wasze”, „Pierwszy dzień Nowego Roku jaki – cały rok taki”.

Na Sylwestrową noc życzymy wszystkim, a szczególnie Naszym czytelnikom szampańskiej zabawy.

Niech Nowy Rok 2015 będzie czasem pokoju, miłości oraz realizacji najskrytszych marzeń.

GRU