POMYŚLMY O WIOŚNIE

Choć jesień kojarzy nam się z pracami zabezpieczającymi rośliny przed zimą, to jednak powinniśmy pomyśleć o kolejnym roku działkowicza już dziś, dzięki temu ogród będzie piękny i kolorowy w następnym roku.

Kwiaty cebulowe kwitnące wiosną sadzimy od końca sierpnia do końca października – muszą mieć czas na ukorzenienie się przed nastaniem mrozów. Najpierw spulchnij ziemię na głębokość sadzenia, usuń chwasty, i stare korzenie. Zbyt ciężką ziemię rozluźnij przez dodanie piasku. Zbyt lekka, po dorzuceniu gliny stanie się zwięźlejsza. Umieść cebulki w odstępach, by miały miejsce do rozwoju. Podlej, przed nadejściem , mrozów zabezpiecz rabaty gałązkami jedliny, korą lub liśćmi. Sadzimy na głębokości: hiacynt – 10cm., tulipan – 8cm. , irys – 5cm. , narcyz -15cm. ,  krokus – 8cm. , przebiśnieg – 6cm.

Zachęcamy do pogłębiania wiedzy z dziedziny ogrodnictwa. Życzymy pięknych kwiatów wiosną .

PAŹ