Lato w Pilicy 2014 - relacja

Tegoroczne „Lato w Pilicy” już za nami. Sygnał do rozpoczęcia imprezy dała nasza znakomita Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Dzwono – Sierbowic, która przemaszerowała z rynku nad zalew, głośnym graniem oznajmiając, iż na imprezę pora się zbierać. Podczas tegorocznej imprezy wystąpiły miejscowe zespoły: „Magistrala” i „Animal Section”. Gościem wieczoru był „Kabaret Dno”, a gwiazdą wieczoru był zespół „Elektryczne gitary” (a tak na marginesie polecamy wsłuchać się w teksty piosenek, które mają bardzo bogatą treść i trzeba czasem kilka razy je przesłuchać, aby dopiero je właściwie zrozumieć). Oczywiście jak to na festynie nie brakło atrakcji zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Pan Aleksander Kot (Sekretarz Towarzystwa Jurajskiego, twórca strony internetowej (www. jura- pilica. com) przygotował wystawę fotograficzną pt. „Pilica, której już nie ma”). Cieszyła się ona ogromnym „wzięciem” nie tylko przybyszów, ale także piliczan, którzy z zainteresowaniem i nostalgią oglądali i wspominali nieistniejące już obiekty. Jeśli ktoś z różnych przyczyn nie zobaczył tej wystawy, bądź chciałby uczynić to jeszcze raz, to ma okazję. Wystawa została przewieziona do Urzędu Miasta i Gminy w Pilicy i ustawiona na patio. Będzie tam przez cały najbliższy miesiąc. Warto wiec skorzystać z okazji. Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Pilicy również przygotowała stoisko, na którym prezentowano dzieła „wykonane” przez Panie uczestniczące w spotkaniach w ramach PKRR (Poniedziałkowego Klubu Robótek Ręcznych), które odbywają się w bibliotece raz w miesiącu w poniedziałek. Zajęcia z rękodzieła są nieodpłatne, może uczestniczyć w nich każdy zainteresowany. Prowadzi je sołtys Biskupic – Pani Irena Pilarczyk. Niestety prace te mimo ogromnego zainteresowania oglądających były nie do sprzedania. My ze swej strony serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na spotkania.

SIE