Konkurs na Palmę Wielkanocną

Konkurs skierowany jest do mieszkańców gminy Pilica.

Celem konkursu jest: podtrzymywanie tradycji związanej z Niedzielą Palmową.

Regulamin konkursu:

• W konkursie mogą uczestniczyć mieszkańcy gminy Pilica.Warunkiem udziału jest wykonanie palmy wielkanocnej, przy użyciu naturalnych materiałów i tradycyjnych form zdobniczych. Warunkiem udziału jest wykonanie palmy o wysokości minimum 150 cm.
  • Prace będą podzielone na dwie kategorie: prace indywidualne i prace zbiorowe
  • Na konkurs można dostarczyć jedną własnoręcznie wykonana palmę zgłoszoną w konkurencji indywidualnej.
  • Szkoły, stowarzyszenia (KGW) mogą wykonać palmę i zgłosić ją w konkurencji zbiorowej.
  • Kryterium oceny prac będą walory artystyczne i estetyczne, oraz wysokość i stabilność palmy.

Oceny zgłoszonych prac dokona powołane niezależne Jury.

Oceny będą przyznawane za:
Walory artystyczne. Każdy z Jurorów przyznaje punkty w skali od O – 5. Ocena palmy jest średnią ocen przyznanych przez Jury.
Wysokość i stabilność palmy. W tej konkurencji punkty przyznawane są w/g zestawienia I miejsce/10pkt., II miejsce 9pkt. itd. Palma spełni kryterium stabilności jeżeli zostanie utrzymana w pionie przez 15 sekund.
Palmy które nie spełnią kryterium stabilności otrzymują w tej konkurencji O pkt.

- Końcowa ocena palmy jest sumą punktów za walory artystyczne i wysokość palmy.
- Prace uszkodzone nie będą brane pod uwagę.

Dla zwycięzców konkursu organizatorzy przygotowali nagrody.

Karty zgłoszenia należy dostarczyć do dnia 7 kwietnia 2014 do godz. 17.00 do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Pilicy w tym dniu zostanie sporządzony protokół zamknięcia zgłoszeń. Po terminie zgłoszenia nie będą przyjmowane. Palmy powinny być oznaczone tabliczką (karta zgłoszenia) przytwierdzoną do palmy zawierającą następujące informacje: imię i nazwisko lub zespół wykonujący pracę i skład zespołu (ilość osób), adres, miejscowość, w przypadku dzieci wiek autora, imię i nazwisko opiekuna grupy.

Wykonane prace przynosimy w Niedzielę Palmową do Klasztoru na godzinę 11:00.

Ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi w Niedzielę Palmową 13 kwietnia 2014 r. po mszy o godz. 11.00 w Klasztorze 00. Franciszkanów w Pilicy.

W sprawach organizacyjnych proszę kontaktować się z organizatorem konkursu:

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Pilicy
ul.Zawierciańska 12