Konkurs recytatorski

20 lutego w czwartek odbył się XIII Gminny Konkurs Recytatorski zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Dzwono-Sierbowicach. Uczestnikami konkursu byli zwycięzcy  takiego samego konkursu, który odbył się w poszczególnych Szkołach. Udział w konkursie wzięli uczniowie  w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III i IV -VI. Do współpracy Komisji konkursowej poproszono: Panią Martyne Ptak – instruktora z MOK „Centrum” w Zawierciu, Joanne Śrubarczyk – pedagog-logopede z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zawierciu oraz Dyrektor Biblioteki w Pilicy Panią Anne Kowalską. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwali: Sekretarz UMiG Pilica  Pani Janina Dulbińska-Przybylik, Pani Barbara Dąbrowa Dyrektor ZEAS w Pilicy i Pani Danuta Kot Dyrektor Zespołu Szkół w Wierbce. Patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta i Gminy Pilica, Pan Michał Otrębski. Poziom, którzy artyści prezentowali jest z roku na rok coraz wyższy. Tak było i w tym roku. Należy wyrazić uznanie dla wykonawców, iż w dobie internetu, sięgają po nowe utwory z klasyki  wykraczające poza obowiązujący kanon lektur szkolnych. Jest to bardzo budujące zwłaszcza, że konkurs odbył się w przeddzień Święta Języka Ojczystego. Najlepsi z najlepszych zostali nagrodzeni i będą reprezentować naszą gminę w powiecie. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy. W przerwie została zaprezentowana część artystyczna. Uczennice Szkoły w Dzwono-Sierbowicach odtańczyły: kalinkę i kankana. Serca podbił wszystkim znany kujawiak, zebrani nucili…kujawiak, kujawiaczek…kiedy grupa przedszkolaków wystąpiła na scenie. O wspaniałą i gościnną atmosferę zadbało grono pedagogiczne Szkoły w Dzwono-Sierbowicach i Dyrektor Szkoły Pani Stanisława Uliniarz.

Więcej na ten temat na stronie Szkoły w Dzwono-Sierbowicach www.zswierbka.pl

LUT