MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KOTA

Jako pierwsi zaczęli go oficjalnie obchodzić Włosi. Tym samym postanowili zwrócić uwagę na te zwierzaki, które towarzyszą ludziom od wieków.

Los kotów na całym świecie jest bardzo różny. W naszym kraju też. Jedne mieszkają w domach, inne niestety na ulicy. Życie kotów ulicznych jest dużo trudniejsze niż nam się wydaje! Na koty czyha cała masa niebezpieczeństw: choroby, samochody, psy, trucizny, zimno i źli ludzie. Dlatego tak ważne jest by im regularnie pomagać.
Koty są doskonałymi towarzyszami dla starszych dzieci, które często muszą być same w domu, gdyż ze szkoły wracają o wiele wcześniej niż ich rodzice. Koty są zawsze obecne w domu, witają dziecko w drzwiach, pocieszają i odwracają jego uwagę od zmartwień, gdy nie ma nikogo innego, kto mógłby to robić.

Na całym świecie istnieje masa przedziwnych ras kotów! Koty sfinksy są pozbawione sierści, a koty norweskie leśne mają bardzo długą i puchatą sierść. Każdy rasowy kot posiada rodowód, który jest świadectwem tego, że jego rodzice byli najczystszej rasy, brali udział w wystawach i pozbawieni są wad genetycznych.

Wiele osób uważa, że najukochańsze są nasze polskie dachowce, a kota lepiej przygarnąć niż kupować. Jest w tym ogromna racja! Zyskujemy przyjaciela na długie lata, a do tego ratujemy jego życie.

Podajemy wam kilka szalonych i śmiesznych propozycji na imiona dla kotów:

• Spinacz,
  • Zimens,