Spotkanie z bajką - Trzy Małe świnki

Wspólna inicjatywa pracownic Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej – Filia w Wierbce i nauczycieli Przedszkola im. Czesława Janczarskiego w Wierbce  zaowocowała  ciekawymi zajęcia dla najmłodszej grupy przedszkolaków, którą prowadzi Pani Teresa Banaś. Zajęcia miały na celu zapoznanie dzieci z literaturą.  Maluchu  wybrały się z nami w podróż do krainy baśni. Czytaliśmy bajkę „Trzy małe świnki”. Przedszkolaki z ciekawością wysłuchały przygód rodzeństwa –  trzech małych świnek, które dzięki sprytowi  i  wzajemnej trosce umknęły przed strasznym wilczyskiem. Słuchając bajki dzieci mogły obserwować ilustrację specjalnie przygotowaną na tą okazję.

Książka dostarczyła nam  tematu  do rozmowy z dziećmi na temat rodzeństwa. Doszliśmy do wniosku, że rodzeństwo to fantastyczna sprawa, dzieci  doskonale wiedzą  jakie wynikają z tego obowiązki : wspieranie się , wzajemna pomoc i troska oraz odpowiedzialność.

Po rozmowie przyszedł czas na zabawę ruchową z piosenką „Rączki do góry…”, w której dzieci bardzo chętnie wzięły udział.
Kolejnym etapem zabawy było wykonanie prac plastycznych nawiązujących do bajki. Każdy zrobił własnoręcznie swoją świnkę  z papierowych elementów.

Po skończonej pracy podpisane świnki zawisły na wystawie.

Na koniec przyszedł czas na zabawę relaksacyjną „List do babci…”. Dzieciaki świetnie się bawiły rysując na plecach kolegów czytany list.

Za wspaniałą zabawę , cierpliwość, zaangażowanie  i uwagę ,dzieci zostały nagrodzone słodkościami, zakładkami do książek oraz kolorowankami.

Chciałybyśmy, aby efektem czytania dzieciom w przedszkolu była popularyzacja głośnego czytania w domach. Pamiętajcie dzieci, że obiecaliście czytać z rodzicami w domu. A po książki zapraszamy do biblioteki
smiley

LIS