PILICKIE KOLĘDOWANIE

18 stycznia 2016 r. w naszej bibliotece miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Na zaproszenie Wicemarszałka województwa Śląskiego Pana Stanisława Dąbrowy i Burmistrza Miasta i Gminy Pilica Pana Artura Janosika, odwiedzili nas artyści z Ukrainy: „Poleskie sokoły”, „Srebrne głosy”, „Spiw – Buttia”, „Ażur”. Są to zespoły i grupy wokalne, które prowadzą bardzo szeroko zakrojoną działalność kulturalną, propagując zarówno kulturę ukraińską jak i polską. Obecni mieli okazję zakupić płytę duetu „Spiw-Buttia”, który bardzo się podobał. Gościnnie wystąpił także kolejny raz (w ubiegłym tygodniu występował w Kidowie) zespół  „Książowiacy”, działający przy miejscowej Bibliotece Publicznej. Zaprezentowali mało znane kolędy i pastorałki w bardzo ciekawych, „na ludową nutę”,  aranżacjach. Koncert kończył występ grupy dzieci, które uczą się śpiewu i gry na instrumentach na zajęciach muzyki, odbywających się w naszej bibliotece. Zajęcia już od roku prowadzą Państwo Anna i Karol Suchciccy. Oni też poprowadzili wspólne kolędowanie. Jak to zwykle bywa nie zabrakło kwiatów i ciepłych słów, które włodarz skierował do występujących artystów. Publiczność  nam dopisała.  Widzowie wychodzili uśmiechnięci i zadowoleni, że ten wieczór nie był zwyczajny i na długo zapadnie w pamięć.

STY