WIECZÓR AUTORSKI Sławka Woźniczko 13.02.2016

W sobotę odbył się wieczór autorski Sławka Woźniczko – naszego rodzimego twórcy. Sławek napisał w swoim życiu ok. 1300 utworów : wierszy, modlitw, kolęd, pastorałek, fraszek, humoresek, a także utwory prozą. Do wielu utworów skomponował muzykę. Jest laureatem wielu prestiżowych konkursów poetyckich o zasięgu lokalnym, regionalnym, a także ogólnopolskim. Jego wiersze były także publikowane w prasie oraz w zbiorowych tomikach wierszy wydanych po konkursach. Z całego bardzo bogatego dorobku pisarskiego wybrał kilkadziesiąt i opublikował w tomiku „Bądź bo ja byłem”. Utwory pochodzące z tego tomiku prezentował autor i przyjaciele na sobotnim spotkaniu. Utwory czytali: Madzia Markiewicz, Iwona Wieczorek, Marta Gruca-Jaworska, Ewa Palacz – Pacia, Andrzej Fabiański i oczywiście autor. Utwory muzyczne, do których zarówno tekst jak i muzykę napisał Sławek, wykonali: Basia Rymarowicz i Grzegorz Węglarz. Piękne wiersze, muzyka, blask świec (które z wdziękiem zapalała Małgosia Świerczek) – wszystkie te elementy stworzyły niepowtarzalną atmosferę wieczoru poprzedzającego Walentynki . O oprawę muzyczną wieczoru zadbał syn autora – Mikołaj, który również jest autorem grafik, zamieszczonych w tomiku poezji autorstwa swego ojca. Książki wraz z dedykacją i autografem  można było otrzymać podczas tego niepowtarzalnego spotkania.  Nie zabrakło podziękowań, słów uznania, kwiatów, także od publiczności i okolicznościowego plakatu z podpisami wykonawców tekstów.

LUT