FINAŁ KONKURSU na najpiękniejszą Palmę Wielkanocną 2016r

20 marca w Niedziele Palmową odbył się finał konkursu na najpiękniejszą Palmę Wielkanocną. Patronat nad konkursem objął Pan Burmistrz Artur Janosik, organizatorem była Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Pilicy oraz Klasztor Ojców Franciszkanów. Konkurs odbywał się w trzech kategoriach: I kategoria dzieci, młodzież( rodzinna); II kategoria indywidualna dorośli; III zbiorowa – dorośli. Do konkursu zgłoszonych zostało 14 palm . I – 7; II -1; III- 6;  Niezależne Jury konkursowe w składzie: Burmistrz MiG  Pan Artur Janosik, Sekretarz MiG – Pani Anna Kulczak,Radna Powiatu-  Pani Róża Kończyk, Dyr. ZEAS -Pani  Barbara Dąbrowa, Radny RMiG – Pan Andrzej Grabowski,Dyr. Biblioteki – Pani Anna Kowalska  stwierdziło, iż zgłoszone do konkursu palmy spełniały wymogi wcześniej ogłoszonego regulaminu. Przy ocenie prac, brano pod uwagę: wysokość, stabilność, wykorzystanie naturalnych materiałów i tradycyjnych form zdobniczych, a także walory artystyczne.  Komisja miała więc  bardzo trudne zadanie, ponieważ  wszystkie palmy były naprawdę piękne.  Po burzliwej  naradzie przyznano w kategorii zbiorowej  miejsca: I  – KGW Solca; II KGW Szyce; III – KGW Wierbka; IV – KGW Smoleń; V – KGW Dzwonowice,   KGW Kocikowa,  KGW Pilica. Natomiast w kategorii indywidualnej dla dorosłych: I miejsce – Joanna Dąbrowska. W kategorii indywidualnej dla dzieci przyznano miejsca równorzędne dla: Kacpra Ogonka, Alicji Jaworskiej, Mai Jaworskiej,  Bartosza Dachowskiego, Emilii Łągiewki,  Kingi Ogonek. Nagrodę pocieszenia otrzymał Jakub Paś. Nagrody rzeczowe – książki ufundowała Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Pilicy, a nagrody pieniężne Burmistrz MiG Pilica, które zostały wręczone po Mszy Św. Ojców Franciszkanów. Zapraszamy wszystkich   chętnych do udziału w konkursie w przyszłym roku.