DKK Mam prawo

Najmłodsi klubowicze DKK czytając książkę Mam prawo! Czyli nieomal wszystko, co powinniście wiedzieć o prawach dziecka, a nie macie kogo zapytać! autorstwa popularnego pisarza Grzegorza Kasdepke poznali ,bardzo ważną, Konwencję o Prawach Dziecka.

Głównymi bohaterami książki są właśnie dzieci – grupa uczniów, tworząca teatrzyk szkolny „Konewka”, który właśnie przygotowuje przedstawienie o prawach dziecka. W  historię powstania spektaklu autor wplata najważniejsze artykuły Konwencji. I tak właśnie poznajemy podstawowe prawa i zaczynamy co ważniejsze rozumieć ich sens, ponieważ bohaterowie książki co rusz wplątani zostają w trudne, czasem komiczne sytuacje i niejednokrotnie muszą zastosować poznane prawa w praktyce. Bohaterowie książki są bardzo barwnymi postaciami o różnych charakterach co czyni tę książkę jeszcze bardziej ciekawą i bardzo zabawną. Dodatkowym atutem książki są piękne ilustracje oraz zdjęcia dzieci doskonale obrazujące postulaty Konwencji, które przykuwają wzrok i pozostają w pamięci. Czytając książkę na pewno nauczycie się znaczenia ważnych słów – prawo, godność, obywatelstwo, tolerancja. Książkę polecamy wszystkim dzieciom, bo naprawdę warto znać swoje prawa.

Magdalena Lis