KONCERT DZIECI czerwiec 2016

Koniec roku szkolnego tuż, tuż. Nadejdą upragnione wakacje. Nastąpi też przerwa w zajęciach dla dzieci, prowadzonych w bibliotece. Podsumowaniem całorocznej nauki pod kierownictwem instruktora Katarzyny Gałązki-Biedul był występ grup tanecznych, w minioną niedzielę, podczas Pikniku Rodzinnego zorganizowanego przez ZS w Pilicy. Osiągnięcia młodych tancerzy podziwiali licznie zgromadzeni członkowie rodzin i uczestnicy pikniku. Młodzi tancerze otrzymali opaski odblaskowe na rękę z napisem Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna i Nasza Pilica. Mam nadzieję, że gadżety są zarówno pamiątkowe jak i pożyteczne.

We wtorkowy wieczór (mimo ważnego meczu Polaków) w sali biblioteki zgromadziła się pokaźna ilość widzów aby podziwiać postępy dzieciaków i młodzieży, które uczestniczą w zajęciach indywidualnych gry, na różnych instrumentach, prowadzonych przez Państwa Annę i Karola Suchcickich. Nasi uczniowie posiadają różny staż jeśli chodzi o czas nauki. Ale widać ogromny postęp w porównaniu z rokiem ubiegłym zarówno w grze na instrumentach, a także w przyjmowanych pozach podczas występu i zachowanie się po koncercie. Widać ogrom pracy uczniów, nauczycieli i oczywiście rodziców. Wszyscy uczestnicy koncertu otrzymali pamiątki – klucze wiolinowe wykonane na szydełku przez Panią Agnieszkę Kot (specjalnie na te okazję) oraz miniaturkę plakatu. W drugiej części koncertu wystąpiła grupa uczennic z ZS w Wierbce. Wykonała kilka piosenek i układów tanecznych. Układ choreograficzny zaprojektowała i nad całością czuwała nauczycielka ZS w Wierbce Pani Małgorzata Chmura. Bajeczne kolorowe stroje wróżek , muzyka, odpowiednio dobrany ruch sceniczny- jakże pięknie te wszystkie elementy komponowały się z pierwszym dniem lata. Przed koncertem zadeklarowaliśmy że jest to nasze wsparcie dla biało-czerwonych, ci co byli na koncercie są świadkami: kiedy wróżki się kłaniały (po wykonaniu tańca) jeden z uczestników na widowni miał włączony telefon i wtedy usłyszeliśmy GOL!. Nasze dziewczynki bardzo się ucieszyły bo być może to one odrobinkę przyczyniły się do wyniku? Kto możne wiedzieć? Młodzież występująca gościnnie też otrzymała na ręce pamiątkowe odblaskowe opaski. Składamy podziękowania nauczycielce grupy oraz rodzicom, za przywiezienie dzieci do naszej biblioteki mimo tak wyjątkowego popołudnia.

CZE