WYSTAWA – „IGŁĄ MALOWANE”

Pani Anna Grzanka mieszka w  Sławniowie. Pracuje zawodowo. Ma bardzo szeroki wachlarz zainteresowań. Jednak  najbardziej lubi „malować igłą” czyli haftować. Jak sama mówi „…jest to Jej największa  pasja…” Zainspirował Ją obraz modlącego się Jezusa widziany u kogoś…i postanowiła taki sam wyhaftować dla siebie. No i tak to się zaczęło. A, że początki bywają trudne, korzystała więc z kanwy z gotowym motywem. Obecnie sama potrafi „przekalkować ” obraz z fachowego czasopisma, ale coraz częściej tworzy obrazy według własnych projektów. Tematyka Jej prac jest bardzo różna. Są to obrazy: religijne, pejzaże, kwiaty, a także dziecięce i żartobliwe. Swymi obrazami udekorowała własny dom, ale robi obrazy także dla swoich bliskich na różne okazje. Koleżanki z KGW ze Sławniowa wiedząc o Jej talencie i pasji zgłosiły Jej prace do stoiska konkursowego podczas odbywających się dożynek. Część Jej prac można było obejrzeć na wystawie dożynek Diecezjalno-Powiatowo-Gminnych. Tam swym pięknem cieszyły oko zwiedzających stoisko KGW Sławniów. Obecnie prezentujemy prace, które już można było podziwiać, a także i te, które zostały wyciągnięte z szuflady i czekają na swoją kolej na oprawę. Ponieważ jednym z zadań biblioteki w zakresie upowszechniania kultury i sztuki jest „organizowanie różnych form edukacji  kulturalnej i wychowania przez sztukę” jak również „współorganizowanie przedsięwzięć  dla amatorskiego rozwoju artystycznego”a także promowanie mieszkańców mających różne ciekawe pasje, postanowiliśmy pokazać w ratuszu prace Pani Anny.  Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy. Szczegóły na plakacie.