ŚLADAMI PILICKICH ŻYDÓW "Szkoła Dialogu"

ŚLADAMI PILICKICH ŻYDÓW

W bieżącym roku nasze  Liceum im. Elżbiety z Pilczy uczestniczy w programie „Szkoła Dialogu”. Celem projektu jest zapoznanie młodzieży z  historią, kulturą żydowską oraz  tą częścią historii Pilicy, która bardzo ściśle  się z tym tematem łączy. Społeczność żydowska zamieszkująca naszą miejscowość do II wojny światowej stanowiła prawie 68% całej społeczności miasteczka. W związku z  projektem , młodzież wyznaczyła sobie plan działania i konsekwentnie dążyła do jego realizacji. Składało się nań: zebranie dokumentów, zdjęć, eksponatów, opracowanie planu wycieczki po miejscach związanych z tą społecznością, wydanie okolicznościowego foldera. Zwieńczeniem pracy uczniów pod kierunkiem nauczyciela LO, było zorganizowanie wystawy oraz zaprezentowanie zgromadzonych materiałów. Do projektu została zaproszona MGBP w Pilicy. Podczas wystawy zaprezentowano bogatą literaturę pochodzącą z naszego księgozbioru. Znalazły się tam książki popularno- naukowe oraz powieści tematycznie związane z realizowanym projektem. Dziękujemy Dyrekcji Liceum i  opiekunowi oraz społeczności uczniowskiej realizującej projekt, za możliwość zaprezentowania naszego księgozbioru, tym samym wzbogacając wystawę oraz  rozbudzając zainteresowanie  i zachęcając do odwiedzenia naszej biblioteki.

GRU