CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

CAŁA POLSKA CZYTAŁA DZIECIOM I MY TEŻ

Kampania społeczna Cała Polska Czyta Dzieciom przez cały rok zachęca do czytania najmłodszym, bo to bardzo korzystnie wpływa na ich rozwój , ale o tym ,że czytanie to mądra rzecz wszyscy już wiedzą.  Co roku,  szczególnie Tydzień Czytania mobilizuje do aktywnej promocji czytelnictwa.  My- bibliotekarze całym sercem popieramy tą akcję  i  z wielką przyjemnością  bierzemy w niej udział. W ramach tegorocznego XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom  przygotowaliśmy zajęcia czytelnicze dla naszych małych przyjaciół z przedszkola w Wierbce..  Wraz z sześciolatkami , wspaniale się bawiąc, czytaliśmy opowiadanie „Co za wstyd” z książki Mikołajek. Niczego się nie boję.  Pszczółki – najmłodsza grupa wysłuchała wiersza Juliana Tuwima „Rzepka” oraz opowiadania „Działo się to w starym ogrodzie” z książeczki „ Bajki Blogerów”.  Natomiast  Żabki  z grupy czterolatków zaprosiliśmy do biblioteki na piknik pod hasłem  „Czytanie na trawie” i razem z borsukiem Bartkiem  z opowiadania Danuty Zawadzkiej przenieśliśmy się „Na majówkę”. Przyjęcie  udało się znakomicie , bo pogoda dopisała a  wszystkie smakołyki zniknęły… Podczas naszego czytania nie zabrakło dobrej zabawy , ćwiczeń ruchowych i  rozmów bez końca…. Po prostu Czytanie zbliża! Na koniec wszystkie dzieci  obiecały, że będą czytać z rodzicami książki  oraz otrzymali naklejki fundacji  z hasłem – Cała Polska Czyta Dzieciom.

A my przypominamy:  Czytajcie dzieciom 20 minut dziennie . Codziennie .  I zapraszamy do biblioteki.

Akcję „Cała Polska Czyta  Dzieciom” przygotowała filia biblioteczna w Wierbce.

CZE