8 edtcja Narodowego Czytania 2019

Tegoroczna edycja Narodowego Czytania obejmowała osiem polskich nowel, które wytypowała Kancelaria Prezydencka. Są to utwory reprezentujące różne epoki i style - od Romantyzmu po Dwudziestolecie międzywojenne, na trwałe wpisane w historię polskiej literatury. Spośród nich organizatorzy: Burmistrz Miasta i Gminy Pilica, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Pilicy oraz Szkoła Podstawowa nr 1 w Pilicy wybrali: "Dobrą panią" - E. Orzeszkowej, "Dym" - M. Konopnickiej oraz "Katarynkę" - B. Prusa.

7 września o godz. 17.00 spotkaliśmy się na Hali Sportowej w Szkole Podstawowej nr 1 w Pilicy. Uczestnikami byli uczniowie klasy V, VII i VIII którzy pięknie przedstawili i przybliżyli nam treść nowel oraz istotę, jak ważną rolę odgrywa w naszym życiu samo czytanie.

Dziękujemy za współpracę Dyrektorowi Leszkowi Sobocie, Paniom polonistkom- Barbarze Cieślik i Izabeli Nowak, które wspaniale przygotowały scenariusz i czuwały nad całym przebiegiem akcji. Wielkie podziękowania dla uczniów i wszystkich, którzy włączyli się w całe przedsięwzięcie.