REGULAMIN NA PALMĘ WIELKANOCNĄ 2015

Regulamin Konkursu na palmę wielkanocną

Konkurs skierowany jest do mieszkańców gminy Pilica.

Celem konkursu jest: podtrzymywanie tradycji związanej z Niedzielą Palmową, która ściśle wiąże się z przygotowaniami do Świąt Wielkanocnych; przybliżenie wiedzy na temat symboliki i znaczenia palmy kulturze i obrzędach ludowych. Konkurs może być inspiracją do indywidualnej działalności artystycznej oraz wymiany wiedzy na temat zanikającego  zwyczaju własnoręcznego (niestety) robienia palm.

Regulamin konkursu:

• W konkursie mogą uczestniczyć mieszkańcy gminy Pilica.
  • Prace będą podzielone na dwie kategorie: prace indywidualne i prace zbiorowe
  • Na konkurs można dostarczyć jedną własnoręcznie wykonana palmę zgłoszoną w konkurencji indywidualnej
  • Szkoły, stowarzyszenia (KGW) mogą wykonać palmę i zgłosić ją w konkurencji zbiorowej.
  • Warunkiem udziału jest wykonanie palmy wielkanocnej, przy użyciu naturalnych materiałów i tradycyjnych form zdobniczych.
  • Kryterium oceny prac będą walory artystyczne i estetyczne, oraz wysokość i stabilność palmy. Oceny będą przyznawane za:
    -  Walory artystyczne. Każdy z Jurorów przyznaje punkty w skali od 0 – 10. Ocena palmy jest średnią ocen przyznanych przez Jury.
    -Wysokość i stabilność palmy. W tej konkurencji punkty przyznawane są w/g zestawienia I miejsce 10pkt., II  miejsce 9pkt. Itd.

Palma spełnia kryterium stabilności jeżeli zostanie utrzymana w pionie przez 15 sekund. Palmy które nie spełnią kryterium stabilności otrzymują w tej konkurencji 0 pkt.

Końcowa ocena palmy jest sumą punktów za walory artystyczne i wysokość palmy.

• Prace uszkodzone nie będą brane pod uwagę.
  • Oceny zgłoszonych prac dokona powołane niezależne Jury
  • Dla zwycięzców konkursu organizatorzy przygotowali nagrody.
  • Jury może przyznać dodatkowe wyróżnienia w zależności od ilości i poziomu artystycznego prac.
  • Karty zgłoszenia należy dostarczyć do dnia 25 marca 2015 do godz. 17.00 do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Pilicy w tym dniu zostanie sporządzony protokół zamknięcia zgłoszeń.
  • Po terminie zgłoszenia nie będą przyjmowane.
  • Palmy powinny być oznaczone tabliczką(karta zgłoszenia) przytwierdzoną do palmy zawierającą następujące informacje: imię i nazwisko lub zespół wykonujący pracę i skład zespołu(ilość osób),adres, miejscowość, w przypadku dzieci wiek autora, imię i nazwisko opiekuna grupy .
  • Wykonane prace przynosimy do 26 marca (czwartek) do godz. 15.00 do Miejsko Gminnej Biblioteki Publicznej w Pilicy ul. Zawierciańska12.
  • Komisja oceni przyniesione palmy w piątek.
  • Palmy należy odebrać z biblioteki w niedzielę 29 marca od 10.00 do 10.30 i następnie przenieść je do Klasztoru.
  • Ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi 29 marca 2015r. po mszy św. o godz. 11.00 w Klasztorze o. Franciszkanów w Pilicy .

W sprawach organizacyjnych proszę kontaktować się z organizatorami konkursu: Miejsko-Gminna Biblioteką Publiczną w Pilicy ul. Zawierciańska 12    tel. 32/6735143