DZIEŃ KOBIET W PILICY

W związku ze zbliżającym się Świętem  Kobiet wczoraj odbył się w naszej bibliotece koncert  piosenki francuskiej pt. ” Pod dachami Paryża”. Patronat honorowy nad koncertem objął Burmistrz Miasta i Gminy Pilica Pan Artur Janosik, który wszystkim Paniom (tym obecnym i nieobecnym) złożył piękne życzenia: zdrowia, spełnienia w życiu zawodowym i rodzinnym, a nade wszystko dużo, dużo uśmiechu na co dzień. Symboliczny bukiet róż przekazał na ręce Pani Prezes ZERiI Klub Seniora Pilica Heleny Wojas. Niestety zdrowie często płata figle, dlatego też w imieniu Pani Prezes kwiaty odebrała Sekretarz ZERiI Pani Małgorzata Barczyk.

Zespół muzyczny wystąpił pod kierunkiem Pana Michała Rusa. Całość poprowadził i publiczność bawił, dobrze nam  znany i lubiany Pan Leopold Stawarz.

Soliści wykonywali piosenki w języku polskim i francuskim.

Dedykacją dla Pana Burmistrza  była piosenka z repertuaru Edith Piaf „Milord”.

Publiczność dopisała wspaniale, a artyści nagradzani byli gromkimi brawami. Nie zabrakło kwiatów i podziękowań zarówno dla wykonawców jak i dla patrona.

Dekoracje przybliżającą klimat Paryża wykonała Pani Renata Mrozińska. Projekty plakatów, zaproszeń i banera , a także zdjęcia które możecie Państwo obejrzeć, są autorstwem Pana Aleksandra Kota. Serdecznie dziękujemy Im za współpracę. Pragniemy Państwa poinformować , że obszerną relację dostarczymy do publikacji w czasopiśmie” Pegaz Śląski”, gdzie już od pewnego czasu można znaleźć informacje o imprezach przez nas organizowanych.

Mamy nadzieję, że podobne koncerty wpiszą się na stałe w kalendarium imprez organizowanych w naszej bibliotece.

Więcej informacji na stronie www.jura-pilica.com