Dla Oliwierka

21 czerwca podczas trwania Pikniku Rodzinnego, zorganizowanego tradycyjnie  przez Zespół Szkół: Szkołę Podstawową nr 1 i Gimnazjum nr 1 w Pilicy wystawiono sztukę ” Z UŚMIECHEM NAM DO TWARZY” gdzie odtwórcami ról byli nasi nauczyciele i pracownicy szkoły. A oto relacja Pani Barbary Cieślik, nadesłana do naszej biblioteki, a my dzielimy się nią z Państwem.
 „Z uśmiechem nam do twarzy"

Za namową Dyrektora Szkoły-Leszka Soboty nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół w Pilicy : Szkoła Podstawowa nr 1 i Gimnazjum nr 1 przygotowali przedstawienie dla dzieci i młodzieży pt.,, Z uśmiechem nam do twarzy”. Nowe wcielenie nauczycieli nie było łatwym wyzwaniem. Trzeba było pokonać tremę, czasami ,,samego siebie”, aby wystąpić dla tak wyjątkowych  widzów. Inscenizacja o tematyce profilaktycznej była oparta na kanwie  takich znanych baśni jak :,,Królewna Śnieżka”, ,, Czerwony Kapturek”, ,,Kopciuszek” i ,,Śpiąca królewna”.
Sztuka pełna humoru, tańca i śpiewu została przedstawiona uczniom szkoły podstawowej, gimnazjum, przedszkolakom, uczniom ze Szkoły Podstawowej w Dzwono-Sierbowicach oraz gościom z klasztoru. Wszystkie występy były  bardzo ciepło przyjęte przez widzów, co sprawiło  ogromną radość debiutującym aktorom.

Jednak największym przeżyciem dla całego zespołu było wystawienie sztuki w czasie festynu rodzinnego( 21 czerwca br.), z którego dochód był przeznaczony dla naszego honorowego gościa- Oliwierka  Pelona. Ze względu na liczną publiczność przedstawienie było zagrane dwa razy. Dzięki hojności widzów zebraliśmy ponad 2 tysiące złotych, za co serdecznie dziękujemy.  Miło nam było widzieć uśmiech na twarzach naszych widzów , więc zamierzony cel został osiągnięty…”

W inscenizacji udział wzięli:
Krasnal 1.- Maria Lepiarczyk
Krasnal 2.-Aleksandra Kowal
Krasnal 3. –Małgorzata Szota
Krasnal 4. i choreografia-Ewa Żurawska
Królewna Śmieszka-Anna Kijas
Książę-ks. Piotr Niedziela
Czerwony Kapturek, laleczka z porcelany, choreografia- Magdalena Szymczyk
Wilk-Leszek Chmielewski
Myśliwy, Książę- Tomasz Karpała
Kopciuszek- Renata Pasierb
Wróżka-Barbara Sobota
Dworzanin 1. –Agnieszka Żyła
Dworzanin 2. –Katarzyna Kowalczyk
Śpiąca Królewna- Jolanta Bochenkiewicz
Wiedźma, reżyseria- Barbara Cieślik
Scenografia-Elżbieta Janda, Anna Kudela, Izabela Nowak
Kostiumolog-Małgorzata Sapiechowska
Opiekun Teatrzyku Szkolnego ,, Igraszka”-Barbara Cieślik

Też tam byliśmy, bawiliśmy się dobrze, a dziś dziękujemy za nadesłany materiał.

LIP