Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

biblioteka_pilica@poczta.onet.pl

32 67 351 43

Katalog on-line

Aktualności

X SPOTKANIA Z HISTORIĄ

X SPOTKANIA Z HISTORIĄ

X Spotkania z Historią i Kulturą już za nami.  Spotkanie zorganizowane pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Pilica, na które przybyła Pani Janina Dulbińska – Przybylik – sekretarz Miasta i Gminy, przewodnicząca Rady Miasta i Gminy  – Pani Barbara Przybylik, wice przewodniczący Rady Miasta i Gminy Pan Andrzej Grabowski, radna Dobrakowa , przewodnicząca KGW Pani Lucyna Borówka z członkiniami KGW, dyrektorzy szkół naszej gminy: Pani Anna Woźniczko, Pani Danuta Kot i Pan Aleksander Chmielewski. Obecna była również kierownik SKOK-u Stefczyka Pani Bożena Chmielewska. Jak zwykle niezawodni byli członkowie Klubu Seniora w Pilicy z Panią prezes Heleną Wojas. Nie zabrakło władz Towarzystwa Jurajskiego: prezesa Pana Piotra Ormana, skarbnika Pana Michała Demela i oczywiście sekretarza Pana Aleksandra Kota. Licznie przybyli wierni uczestnicy naszych spotkań z Tychów, Dobrakowa, Zawiercia, Kidowa, Wierzbicy no  i oczywiście  Pilicy.

Prelekcję na temat wyzwolenia Jury i Pilicy przygotował pan A. Kot. Nie posiadamy zbyt wielu zdjęć z tego okresu dotyczącego samej Pilicy w związku z tym zwracamy się z prośbą do tych osób, które może są w posiadaniu fotografii dotyczących interesującego nas tematu o ich udostępnienie. Z góry dziękujemy.
Dalsza część spotkania miała inny, bardziej nastrojowy charakter. Wystąpiła młoda osoba – Emilia Roszczypała, której korzenie rodzinne sięgają do Dobrakowa, a obecnie mieszka w Bytomiu. Ma zaledwie 9 lat, ale Jej dorobek artystyczny jest imponujący. Jest zdobywczynią wielu nagród i wyróżnień w konkursach o zasięgu regionalnym, a także międzynarodowym. W swoim repertuarze ma różne piosenki. Nam zaprezentowała dwie pieśni patriotyczne, kolędy i pastorałkę. Wykonała też „List do matki” z repertuaru W. Willas jako prezent dla babć dziadków z okazji zbliżającego się ich święta.
 
Z koncertem kolęd, pastorałek i piosenek zimowych wystąpił również  znany nam dobrze z innych występów duet Barbara Rymarowicz i Kamil Rzadkiewicz. Oboje bardzo uzdolnieni mieszkańcy naszej Pilicy.
Barbara – obdarzona piękną, niepowtarzalną barwą głosu, jest studentką edukacji muzycznej, do niedawna solistka zespołu „Druga strona ciszy”. Obecnie całą swą uwagę i czas wykorzystuje na napisanie pracy magisterskiej z zakresu zespołów folklorystycznych, a konkretnie zespołu „Wolbromiacy”.
Kamil- to również mieszkaniec naszej Pilicy, młody człowiek bardzo uzdolniony muzycznie. Gra na wielu instrumentach między innymi na gitarze i klawiszach. Od wielu lat jest członkiem Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Dzwono-Sierbowicach.

Było to X Spotkanie z historią i kulturą oraz  5 lecie powstania Towarzystwa Jurajskiego. Jak więc na mały jubileusz przystało, nie mogło zabraknąć „urodzinowego” tortu i świec.
Spotkanie było bardzo udane. Świadczyły o tym ciepłe słowa Sekretarz Miasta i Gminy skierowane pod adresem tak wykonawców jak i organizatorów imprezy. Pani Sekretarz w imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Pana Artura Janosika przekazała uczestnikom podziękowania w postaci książek, oczywiście z pamiątkowym, okolicznościowym wpisem.
Kwiaty i słowa podziękowania otrzymali nasi wykonawcy od Prezes Klubu Seniora Pani Heleny Wojas. Członkowie Klubu Seniora nagrodzili figurkami aniołów organizatorów i pomysłodawców Spotkań z Historią.

Za ciepłe słowa i wyróżnienia dziękujemy w imieniu Wszystkich nagrodzonych. Dziękujemy Panom Jarosławowi Rybczyńskiemu i Andrzejowi Grabowskiemu za pomoc w przygotowaniu koncertu. Zdjęcia robił i filmował Pan Szymon Kot, za które serdecznie dziękujemy.
Dziękujemy uczestnikom naszych Spotkań z Historią i Kulturą, którzy nie tylko wspierają nas swą obecnością, ale podsuwają pomysły, przynoszą fotografie, aby ocalić od zapomnienia jak największą część historii naszej Małej Ojczyzny.

22

STY

2015

1059

razy

czytano

554/825

bibliotekapilica.pl

W naszej bibliotece

Bogaty księgozbiór

Bogaty księgozbiór

Czytelnia internetowa

Czytelnia internetowa

Katalog księgozbioru on-line

Katalog księgozbioru on-line

Wystawy, eventy, spotkania

Wystawy, eventy, spotkania

Przydatne linki

W najbliższym czasie
nie ma żadnego wydarzenia.

Biblioteka w liczbach

0

Zbiorów bibliotecznych

0

Zadowolonych czytelników

Zdjęcie: Więcej o tej stronie.
Logo serwisu.

Miejsko-Gminna
Biblioteka Publiczna w Pilicy

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia