Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

biblioteka_pilica@poczta.onet.pl

32 67 351 43

Katalog on-line

Aktualności

O. HENRYK BŁAŻKIEWICZ

O. HENRYK BŁAŻKIEWICZ

Wczoraj 13 października zmarł O. Henryk Błażkiewicz. Urodził się 18 sierpnia 1930 r. w Pilicy. W 1948 r. wstąpił do Zakonu Franciszkanów- Reformatów. Ukończył Studia filozoficzno-teologiczne w Instytucie Teologicznym Księży Misjonarzy w Krakowie. W 1955 r. otrzymał święcenia kapłańskie. Po ukończeniu studiów specjalistycznych na Uniwersytecie Katolickim w Lublinie. W 1966 r. otrzymał stopień doktora historii Kościoła. W czasie pracy duszpasterskiej wygłosił kilkaset rekolekcji dla wiernych w parafiach. Jako naukowiec przeprowadził wiele konferencji religijnych dla osób duchownych. Autor prac historycznych z zakresu dziejów szkolnictwa parafialnego w diecezji Przemyskiej, a także  prac z zakresu filozofii i teologii . Prace O. Błażkiewicza publikowane były w czasopiśmie poświęconym dziejom Kościoła i kultury katolickiej w Polsce pt. „Nasza Przeszłość”. Jest autorem, bardzo ważnej dla nas piliczan, monografii pt. ” Pilica .Zarys dziejów  miejscowości”.Jest to dzieło, które jest podstawowym kompendium wiedzy na temat historii naszej miejscowości od czasów najdawniejszych. Jest ona podstawą bibliografii każdej pracy magisterskiej bądź licencjackiej dotyczącej Pilicy.

 

1 czerwca 1999 r. Rada Miasta i Gminy Pilica nadała O. Henrykowi Błażkiewiczowi tytuł Honorowego Obywatela Miasta i Gminy Pilica.


Zmarł 13 października 2014 r. w Krakowie, gdzie mieszkał przez ostatnie lata . Będzie w naszej pamięci nie tylko jako osoba duchowna, ale przede wszystkim jako rodak , piliczanin, który podczas swojego pobytu w rodzinnej miejscowości, spacerował ulicami  miasteczka. Pogrzeb odbędzie się w czwartek 16 października o godz. 13.00 w Klasztorze ojców Franciszkanów w Pilicy. Pożegnajmy więc   naszego rodaka i odprowadźmy  na miejsce wiecznego spoczynku.

14

PAŹ

2014

1232

razy

czytano

582/799

bibliotekapilica.pl

W naszej bibliotece

Bogaty księgozbiór

Bogaty księgozbiór

Czytelnia internetowa

Czytelnia internetowa

Katalog księgozbioru on-line

Katalog księgozbioru on-line

Wystawy, eventy, spotkania

Wystawy, eventy, spotkania

Przydatne linki

W najbliższym czasie
nie ma żadnego wydarzenia.

Biblioteka w liczbach

0

Zbiorów bibliotecznych

0

Zadowolonych czytelników

Zdjęcie: Więcej o tej stronie.
Logo serwisu.

Miejsko-Gminna
Biblioteka Publiczna w Pilicy

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia