Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

biblioteka_pilica@poczta.onet.pl

32 67 351 43

Katalog on-line

Aktualności

DKK Lipiec 2014

Do grona DKK dołączyły kolejne osoby. Wniosły świeże spojrzenie na przeczytaną przez nas książkę Paula Coehlo „Jedenaście minut”. Grupa podzieliła się na zwolenników i przeciwników, przez co dyskusja nie miała końca.

Opowieść autora wielu bestsellerów naszym zdaniem tryskała sztucznym tekstem, czemu? Jak można barwnie i w tak zwykły czasem sposób opowiedzieć o najstarszym zawodzie świata? Tak, tak – mowa o prostytucji. Każda książka ma nas czegoś nauczyć. Ale ta pozycja to nie zachęta dla młodocianych do pójścia w tą stronę. To raczej relacja o tym czego można doświadczyć: samotności, bólu, rozczarowania. O tym, że zwykłe czynności związane z dniem codziennym ocierają się wręcz o masochizm, ponieważ sami uwielbiamy się katować nie tylko fizycznie i psychicznie. Nie trzeba uprawiać takiego rodzaju seksu.

Książka opisuje kuluary pracy Cór Koryntu. Pokazuje, że w domach publicznych są zasady bardziej restrykcyjne niż gdziekolwiek. Uczy, iż nikt nikogo nie może mieć na własność. To właśnie w ten przybytek trafia Maria, naiwna początkowo, ale niesamowicie ambitna Brazylijka. Nie idzie na łatwiznę i mimo, że sprzedaje swój czas i ciało chce być najlepsza w swoim fachu. Nie studiuje książek z tematu tabu, czyta lektury z dziedziny gospodarki, kultury. Po co? Jej klienci to osoby wykształcone, na stanowiskach. Mężczyźni chcący czasem tylko porozmawiać bo tego brakuje im w domu. Ale są i masochiści. Tego też doświadczyła. Tak jak najpiękniejszego uczucia – miłości.

Dobre zakończenie wieńczy dzieło. Maria wie kiedy przestać i dokonuje wyboru powrotu do domu. Ktoś jednak za nią podąża…

03

SIE

2014

934

razy

czytano

652/825

bibliotekapilica.pl

W naszej bibliotece

Bogaty księgozbiór

Bogaty księgozbiór

Czytelnia internetowa

Czytelnia internetowa

Katalog księgozbioru on-line

Katalog księgozbioru on-line

Wystawy, eventy, spotkania

Wystawy, eventy, spotkania

Przydatne linki

W najbliższym czasie
nie ma żadnego wydarzenia.

Biblioteka w liczbach

0

Zbiorów bibliotecznych

0

Zadowolonych czytelników

Zdjęcie: Więcej o tej stronie.
Logo serwisu.

Miejsko-Gminna
Biblioteka Publiczna w Pilicy

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia