ZAWODY WĘDKARSKIE 7 czerwiec 2014r– RELACJA

W sobotę 7.06.2014r. odbyły się Zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży, które zorganizowało Stowarzyszenie Sportów Wodnych i Wędkarstwa wraz z Miejsko – Gminną Biblioteką Publiczną w Pilicy.  W pogodną sobotę stawiło się 23 młodych adeptów sztuki wędkarskiej. Zostali podzieleni na dwie kategorie wiekowe: do lat 14- stu i od lat 14-stu. Po wylosowaniu numeru, każdy z uczestników udał się na wyznaczone miejsce. Zawody rozpoczęły się o godz. 10.00, a zakończyły o godz. 12.00. Kulminacyjnym momentem było ważenie i liczenie złowionych ryb. Uczestnikom szczęście dopisywało różnie. Jednak komisja bardzo skrupulatnie wywiązała się ze swoich obowiązków. Zwycięzcami w kategorii do lat 14 – stu zostali: Koch Michał, Zdeb Maciek, Szota Dawid, zaś w kategorii zawodników powyżej 14 – stu lat zwyciężyli: Kutek Sebastian, Jarząbek Michał i Sowula Jakub.Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe w postaci książek, które ufundowała MGBP oraz słodkie upominki zakupione z funduszy SSWiW. Jako, że pogoda dopisała, humory również, wszyscy byli bardzo zadowoleni. Uczestnicy po zakończeniu zawodów, wspólnie spędzili czas na rozmowie i pieczeniu kiełbasek na ognisku.  Dziękujemy Zarządowi Stowarzyszenia za zorganizowanie tegorocznej imprezy oraz Panu Michałowi Birkowskiemu, który w czwartek i piątek poprzedzający dzień zawodów przeprowadził z uczestnikami zajęcia teoretyczne i praktyczne dotyczące sztuki wędkowania. Mamy nadzieję, że za rok odbędą się kolejne zawody.

CZE