KONKURS HISTORYCZNY - losy osób deportowanych z Górnego Śląska w 1945

»Niech świat pamięta o nas…«. Losy osób deportowanych z Górnego Śląska do ZSRS w 1945 r.” (przesyłanie prac do 31 października 2014)

Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach zaprasza do udziału w regionalnym konkursie historycznym „»Niech świat pamięta o nas…«. Losy osób deportowanych z Górnego Śląska do ZSRS w 1945 r.”

Celem konkursu jest upamiętnienie tragicznej w skutkach wywózki mieszkańców Górnego Śląska do ZSRS w 1945 r. Przypadająca w 2015 roku 70. rocznica tamtych wydarzeń jest okazją, aby zachęcić społeczność Górnego Śląska do przedstawienia, a tym samym upowszechnienia i upamiętnienia dramatycznych losów Górnoślązaków wywiezionych do katorżniczej i niewolniczej pracy na terenie ZSRS: okoliczności ich wywózki, pobytu, ewentualnego powrotu i późniejszych tego konsekwencji.

Konkurs adresowany jest do uczniów oraz osób dorosłych.

We wszelkich sprawach związanych z konkursem można kontaktować się z Oddziałowym Biurem Edukacji Publicznej w Katowicach: dr Kornelia Banaś, tel. (32) 207 03 11, kornelia.banas@ipn.gov.pl

Termin nadsyłania prac upływa 31 października 2014 r.

Patronat medialny:

Gość Niedzielny, Radio eM.

Więcej informacji o konkursie:

CZE