Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

biblioteka_pilica@poczta.onet.pl

32 67 351 43

Katalog on-line

Aktualności

DKK

16 maja 2014. Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.
Za nami kolejne spotkanie w Dyskusyjnym Klubie Książki, zorganizowane w filii Biblioteki Publicznej. Tym razem debatowałyśmy na temat książki Charlotty Link „Przerwane milczenie”.
Trzech niemieckich przyjaciół wraz ze swoimi rodzinami, niczym muszkieterowie spotykają się co wakacje w angielskim domu. Spędzają czas, relaksują się, zwierzają. Na pierwszy rzut oka sielanka – a jednak pewnego dnia dochodzi tam do morderstwa. W jednym czasie ginie 5 osób. Jedyną osobą, która nie jest w stanie zrozumieć panującej tam sytuacji jest główna bohaterka – Jessica. Ona jest tu detektywem – choć naprawdę jest weterynarzem, psychologiem – ponieważ szuka przyczyn zaistniałej sytuacji oraz mediatorem – stara się złagodzić wszelkie złe nawyki spotkanych osób. Niby kryminał, bo przecież jest morderstwo, niby studium psychologiczne, bo autorka obnażyła ludzkie zachowania. A jednak wniosek wysunął się sam – na to kim jesteśmy teraz, w większej mierze ponoszą odpowiedzialność nasi rodzice, geny, środowisko oraz nasza odporność psychiczna. Relacja Evelin – jej rodzice, Aleksander – jego ojciec, małżeństwo Leona – Patrycji, małżeństwo Tima – Evelin. To tylko składkowe całe książki. Ewidentny podział na kata i ofiarę. Zakłamanie i lęk przed tym, że ktoś zobaczy naszą słabość. Bezgraniczne uzależnienie od wizerunku, jaki pokazywany jest na zewnątrz.


W książce pada zdanie: „Prawdziwa przyjaźń toleruje indywidualność i poszanowanie własnych sfer życia. Sztuczna natomiast nie”. Może warto sięgnąć po tą lekturę i zbadać, w którym miejscu napisanej książki jesteśmy my, po której stronie – kata czy ofiary… Naszym zdaniem książka dla odważnych i dojrzałych….


Iwona Sikora

19

MAJ

2014

1010

razy

czytano

696/832

bibliotekapilica.pl

W naszej bibliotece

Bogaty księgozbiór

Bogaty księgozbiór

Czytelnia internetowa

Czytelnia internetowa

Katalog księgozbioru on-line

Katalog księgozbioru on-line

Wystawy, eventy, spotkania

Wystawy, eventy, spotkania

Przydatne linki

W najbliższym czasie
nie ma żadnego wydarzenia.

Biblioteka w liczbach

0

Zbiorów bibliotecznych

0

Zadowolonych czytelników

Zdjęcie: Więcej o tej stronie.
Logo serwisu.

Miejsko-Gminna
Biblioteka Publiczna w Pilicy

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia