Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

biblioteka_pilica@poczta.onet.pl

32 67 351 43

Katalog on-line

Aktualności

SPORTOWYCH WSPOMNIEŃ CZAR

SPORTOWYCH WSPOMNIEŃ CZAR

11 kwietnia w naszej bibliotece odbyły się VIII SPOTKANIA Z HISTORIĄ I KULTURĄ. Tym razem, tematem przewodnim była historia sportu. Przybliżono sylwetki sportowców, związanych  z naszą gminą.

Pani Agnieszka Drozdowska jest Reprezentantką Polski w piłce nożnej. Jest 5 krotną Mistrzynią Polski , 7 krotną Mistrzynią Polski w Rozgrywkach Halowych. Zdobyła, także w swojej dyscyplinie 6 pucharów Polski. Na spotkaniu mogliśmy obejrzeć medale i pamiątkowe statuetki, które otrzymywała podczas zawodów. Obecnie jest trenerką  „Czarnych” Sosnowiec.

Można było obejrzeć zdjęcia Pawła Korusiewicza, Mistrza Polski w podnoszeniu ciężarów, uczestnika mistrzostw Europy i Świata. Zdjęcia na spotkanie przesłał sam bohater, za co jesteśmy Mu bardzo wdzięczni.

Przypomnieliśmy postać Artura Szarawary, który jako uczestnik śmigłowcowych Mistrzostw Świata w Piotrkowie Trybunalskim w 1981r uplasował się na czwartej pozycji. Do tego by stanąć na podium zabrakło mu tylko 1 punktu.

Do niedawna z Pilicą związany był Ks. Marcin Olszewski napastnik „Piliczanki”. Ma na swoim koncie 5 złotych medali Halowych Mistrzostw Europy Księży oraz tytuł Króla Strzelców tej imprezy.

Nie mogło zabraknąć historii Klubu Piłkarskiego „OSPEL Wierbka”,  „Huraganu Kocikowa”  i „Piliczanki”. Historię klubu przedstawił Pan Mieczysław Gomułka – wieloletni działacz OSPELU, zaś historie „Piliczanki” i „Huraganu” przedstawił Pan Michał Kowalski, który jest także autorem pracy magisterskiej poświęconej temu klubowi sportowemu.  Na spotkanie Przybył Pan Bolesław Ściepura Prezes Piłki Nożnej Podokręgu Olkusz, który jako były sędzia, wspominał mecze rozgrywane przed laty na naszych boiskach. Nie zabrakło anegdot i humorystycznych opowieści.

Gościliśmy: najstarszego piłkarza a obecnie wiernego kibica „Piliczanki” Pana Grzebielucah z Giebła, rodziny naszych sportowców i oczywiście piłkarzy wszystkich klubów działających na naszym terenie. Były też niespodzianki. Wśród uczestników rozlosowano nagrody: piłkę z podpisami byłych i obecnych piłkarzy naszych klubów, książki o piłce nożnej i plakat ze spotkania z  podpisem  Pani Agnieszki Drozdowskiej. Takie same pamiątkowe plakaty z życzeniami od Pani Agnieszki otrzymały: Klub Piliczanka i OSPEL Wierbka .

Spotkanie uświetnił występ zespołu 2+2 z Pilicy w składzie: A. Paciej, K. Pasierb, M Węglarz, J. Jurczak. Młodzi wykonawcy bardzo nam się podobali, życzymy im wielu sukcesów w dalszych eliminacjach.

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania tego spotkania. Dziękujemy za użyczone trofea zespołu Piliczanka i OSPEL Wierbka. Dziękujemy za zdjęcia i wszystkie materiały  nam udostępnione.

Więcej na stronie   www.pilica.plwww.jura-pilica.com

15

KWI

2014

1589

razy

czytano

713/832

bibliotekapilica.pl

W naszej bibliotece

Bogaty księgozbiór

Bogaty księgozbiór

Czytelnia internetowa

Czytelnia internetowa

Katalog księgozbioru on-line

Katalog księgozbioru on-line

Wystawy, eventy, spotkania

Wystawy, eventy, spotkania

Przydatne linki

W najbliższym czasie
nie ma żadnego wydarzenia.

Biblioteka w liczbach

0

Zbiorów bibliotecznych

0

Zadowolonych czytelników

Zdjęcie: Więcej o tej stronie.
Logo serwisu.

Miejsko-Gminna
Biblioteka Publiczna w Pilicy

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia