Kobiecy Świat Pilicy

14 marca  odbyło się w MGBP w Pilicy spotkanie kobiet, które w naszym lokalnym środowisku pełnią różne ważne funkcje. Spotkanie nosiło tytuł „Kobiecy Świat  Pilicy”. Poświęcone było Piliczankom, które na przestrzeni dziejów odegrały znaczącą rolę w życiu kulturalnym, społecznym, gospodarczym i politycznym w naszej miejscowości. Młodzież naszego Liceum im. Królowej Elżbiety z Pilczy, pięknie przedstawiła spektakl poświęcony sylwetce patronki szkoły. Następnie  Pan Aleksander Kot, przybliżył sylwetki  kobiet związanych historycznie z naszym miastem: Anny Stanisławskiej, Emerencjanny Pociejowej , Marii z Wesslów Sobieskiej, siostry M.M. Epstein. Doceniając pracę zawodową i społeczną działalność kobiet w naszej gminie, Burmistrz Pan Michał Otrębski na ręce Pani Prezes  Stowarzyszenia Chorych z Przepukliną Oponowo-Rdzeniową i Wodogłowiem, złożył życzenia i kwiaty dla wszystkich kobiet . Piękny bukiet wraz z życzeniami dla wszystkich pań, dostała również  Pani Dyrektor Biblioteki, od Przewodniczącego Rady Powiatu Zawierciańskiego Pana Adama Rozlacha. Panie reprezentujące nasze organizacje społeczne otrzymały z rąk Pana Burmistrza książki ” Staropolskie Sylwetki Pilickie XIV – XIX w.”. Książka została wydana z okazji Jubileuszu 20 lecia odzyskania Praw Miejskich przez Pilicę. Uczestnicy spotkania mogli również obejrzeć wystawę, przygotowaną w naszej Bibliotece z tej okazji. Pani Kierownik i pracownice  SKOK-u oddział w Pilicy wręczyły wszystkim obecnym paniom  kwiaty, a także zadbały o to, aby spotkanie odbyło się przy kawie i słodkościach, za co serdecznie dziękujemy. Składamy serdeczne podziękowania  Towarzystwu Jurajskiemu, którego Sekretarzem jest Pan Aleksander Kot (również twórca strony  www.jura-pilica.com) Dziękujemy za przygotowanie prelekcji , a także za udostępnienie materiałów  z prywatnych zbiorów, w celu pokazania ich na wystawie.