Szkolenie KGW 27-05-2015

27 maja odbyło się w naszej bibliotece spotkanie szkoleniowo-integracyjne poświęcone aktywizacji Kół Gospodyń Wiejskich z Powiatu zawierciańskiego. Wśród zaproszonych gości obecni byli: Marszałek woj. Śląskiego Stanisław Dąbrowa, Burmistrz Miasta i Gminy Pilica Pan Artur Janosik, Kierownik Powiatowego Biura ARiMR Pan Tomasz Ślusarczyk, Prezes WZRKiOR Pan Andrzej Krawczyk, pracownik ŚODR woj. Częstochowskiego Pani Agnieszka Pasierbińska, Naczelny Dyrektor Agencji Rynku Rolnego Pan Tomasz Żabiński, o Lucjan Janas Gwardian oo. Franciszkanów w Pilicy Biskupicach, Przewodnicząca woj. Rady KGW Pani Urszula Rusek, Przewodnicząca Gminej Rady KGW a zarazem Przewodnicząca Rady Miasta i Gminy Pani Barbara Przybylik, radni naszej gminy oraz członkinie KGW powiatu zawierciańskiego z gmin: Kroczyce, Włodowice, Żarnowiec, Pilicy oraz Miedźnej.

Szkolenie podzielone było na dwa bloki tematyczne:
Wdrażanie nowoczesnego programu opartego na pełnej identyfikacji Kół Gospodyń Wiejsjich w ramach tworzonego portalu społecznościowego pod nazwą „MOJE KGW”(www.mojekgw.pl) bliższych danych dotyczących tematu przybliżyli prelegenci Pan Jan Boczek V-ce Prezes „EMERSON” oraz Pan Bartłomiej Olesiński Dyr, Regionalny Rabatu Rolniczego.W bardzo jasny przejrzysty, konkretny i zrozumiały sposób wyjaśnili uczestniczkom  sposób rejestracji na bezpłatnym ogólnopolskim „Portalu dedykowanym społeczności wiejskiej” co daje integracja na portalu?
1. Możliwość istnienia w tej wielkiej  organizacji jaką jest KGW
2 .Dostęp do najtańszych ofert w programie Rabat Rolniczy
3. Dostęp do kalendarium imprez, aktualności, konkursów, przepisów kulinarnych
4. Porady jak pozyskać dotacje na KR, KGW oraz wiele innych