Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

biblioteka_pilica@poczta.onet.pl

32 67 351 43

Katalog on-line

Aktualności

WYJAŚNIENIE DO KOMENTARZA „PILICZANINA”

WYJAŚNIENIE DO KOMENTARZA „PILICZANINA”

W odpowiedzi na pytania zawarte w komentarzach z dnia 08/01/2014 umieszczonych przez użytkownika portalu internetowego piliczanie.pl podpisującego się „PILICZANIN” informujemy, iż:
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Pilicy działa w oparciu o odpowiednie ustawy i zatwierdzony statut ( do przeanalizowania odsyłamy na stronę pilica.naszabiblioteka.com w zakładce biuletyn informacji publicznej) tam też Państwo znajdą cele i zakres działalności naszej placówki.

Instytucje publiczne, jaką również jest Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Plicy, organizują dla mieszkańców imprezy kulturalne w związku, z którymi mogą ponosić koszty takie jak:
drobny poczęstunek (kawa, herbata, ciastko)
kwiaty
wystrój i przygotowanie sali, dekoracje
afisze i zaproszenia
honorarium dla autora
dyplomy, odznaczenia, nagrody(książkowe)
Inne

Na działalność statutową w zakresie: upowszechniania książki, czytelnictwa, wiedzy, informacji, kultury i sztuki, Biblioteka co roku uwzględnia wydatki w preliminarzu budżetowym na dany rok.
Projekt budżetu, a więc i wszystkie wydatki, również na działalność kulturalną muszą być zatwierdzone przez Radę Miasta i Gminy, a po upływie roku wymagane jest od Dyrektora Jednostki przedstawienie szczegółowego wykonania budżetu wraz z komentarzem i uzasadnieniem. Budżet podlega również corocznej kontroli przez audytora wewnętrznego.
Na temat wydatków ponoszonych przez instytucje kultury na organizację imprezy kulturalnej można przeczytać w artykule autorstwa Sławomira Liżewskiego (Prawnika specjalisty z zakresu Prawa Podatkowego i Prawa Instytucji Kultury) pt. „Koszty reprezentacji w instytucji kultury”zawartego w Poradniku Instytucji Kultury nr.1 styczeń 2014

Biblioteka od lat współpracuje z Towarzystwem Jurajskim organizując wiele spotkań dotyczących historii naszej okolicy. Prelegenci – Członkowie Towarzystwa reprezentujący różne miejscowości naszego regionu to pasjonaci, tórzy posiadają ogromną wiedzę na temat Jury. Chętnie się swoją wiedzą z uczestnikami spotkań dzielą.
NIGDY za udział w spotkaniu nie pobierali gratyfikacji w żadnej postaci. To ludzie , którzy bezinteresownie, ale z wielką przyjemnością poświęcają swój prywatny czas i prywatne środki aby się z uczestnikami swoją wiedzą podzielić.
Oprócz imprez organizowanych dla mieszkańców biblioteka prowadzi wynajem Sali zgodnie z obowiązującym cennikiem, a środki przeznacza na cele statutowe. Rozliczenia z wynajmującymi prowadzone są przez Konto Biblioteki w Banku Spółdzielczym w Wolbromiu oddział w Pilicy. Biblioteka w swojej siedzibie nie prowadzi kasy.

W porozumieniu z Radą Miasta i Gminy Pilica Miejsko Gminna Biblioteka Publiczna może odstąpić od pobierania opłat za udostępniane Sali, jeśli impreza: jest imprezą organizowaną lub współorganizowaną przez Bibliotekę dla szerokiej grupy użytkowników, organizowaną przez Szkołę dla mieszkańców np.: „Jasełka”, charytatywną organizowaną przez stowarzyszenia na rzecz np.: niepełnosprawnych.
Nieodpłatnie w Sali organizowane są spotkania z Mieszkańcami np.: dotyczące gazyfikacji, kolektorów, wybory Sołtysa, zebranie Koła Gospodyń Wiejskich, zebranie Klub Seniora Pilica, oraz zebrania Ochotniczej Straży Pożarnej w Pilicy.

Biblioteka jako instytucja kultury ma za zadanie wspierać kulturalne inicjatywy mieszkańców zgodne z ustawą.
Publiczność zatem zapraszamy na organizowane spotkania, a kreatywnych mieszkańców do współpracy. Chętnie rozważymy i w miarę możliwości zrealizujemy Państwa propozycję.
Podkreślamy, iż współpraca ma charakter wolontariatu.

Aby w/w imprezy mogły się odbyć, pracownicy Biblioteki pracują w różnych godzinach wg grafiku, aby imprezy nie zakłócały normalnej pracy Biblioteki.

A zatem kończąc przytoczę słowa piosenki Wojciecha Młynarskiego „…róbmy swoje….”

09

STY

2014

911

razy

czytano

757/811

bibliotekapilica.pl

W naszej bibliotece

Bogaty księgozbiór

Bogaty księgozbiór

Czytelnia internetowa

Czytelnia internetowa

Katalog księgozbioru on-line

Katalog księgozbioru on-line

Wystawy, eventy, spotkania

Wystawy, eventy, spotkania

Przydatne linki

W najbliższym czasie
nie ma żadnego wydarzenia.

Biblioteka w liczbach

0

Zbiorów bibliotecznych

0

Zadowolonych czytelników

Zdjęcie: Więcej o tej stronie.
Logo serwisu.

Miejsko-Gminna
Biblioteka Publiczna w Pilicy

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia