Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

biblioteka_pilica@poczta.onet.pl

32 67 351 43

Katalog on-line

Aktualności

PANI SOŁTYS SZYDEŁKUJE

PANI SOŁTYS SZYDEŁKUJE

W październiku 2013r. w Michigan w USA, ukazał się katalog „ART WOMAN”, w którym przedstawiane są sylwetki twórców zajmujących się różnymi dziedzinami rękodzieła.

 

Katalog prezentuje osoby, które nie są promowane przez managerów, ani żadną znaczącą firmę. Jedynym kryterium zaistnienia w takim katalogu to: niepowtarzalność wykonanych wyrobów, ich piękno broni się samo. Prezentowani twórcy, podzieleni są ze względu na swoje pochodzenie na kontynenty. Wśród osób reprezentujących Europę znalazły się cztery kobiety: dwie Panie z Bułgarii, jedna z Włoch i jedna z Polski. Mało, że z Polski to jeszcze NASZA RODOWITA PILICZANKA !!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Jest to Pani Irena Pilarczyk, która mieszka w Pilicy, w Biskupicach i jest osobą powszechnie znaną i szanowaną. To nasza Pani Sołtys, która oprócz tego, że jest żoną, matką, prowadzi dom to jeszcze znajduje czas, aby pełnić funkcję społeczną – sołtysa wsi. Ma wiele zainteresowań, jest czytelniczką naszej biblioteki, wiele czyta, szczególnie interesują ją powieści o dalekich krajach, uwielbia kwiaty, śpiewa w chórze Chosanna, no a przede wszystkim rozwija swoją pasję jaką jest szydełkowanie. Potrafi wyczarować istne cudeńka.

 

Należy podkreślić, iż swoimi wiadomościami i umiejętnościami chętnie dzieli się z innymi kobietami. To z jej inicjatywy powstał PKRR (Poniedziałkowy Klub Robótek Ręcznych ), który będzie spotykał się w bibliotece jeden raz w miesiącu. Na spotkania serdecznie zapraszamy. Pani Irenie bardzo serdecznie gratulujemy sukcesów (tych międzynarodowych również a może szczególnie ?). Gratulujemy pomysłu na życie. Dziękujemy, że w tej dziedzinie rozsławia naszą piękną Pilicę. Życzymy Pani  dużo zdrowia, samych życzliwych ludzi wokół siebie  i aby praca, którą Pani wykonuje dawała  satysfakcję, a  wyroby „perełeczki” docierały do różnych zakątków świata, ciesząc  oko,  tym samym,  przynosiły sukcesy , promując  i naszą miejscowość. Prosimy jednak, aby Pani o nas nie zapominała, bo być może książki z naszych zbiorów będą inspiracją dla dalszej twórczości.  Do Siego Roku !

31

GRU

2014

932

razy

czytano

745/792

bibliotekapilica.pl

W naszej bibliotece

Bogaty księgozbiór

Bogaty księgozbiór

Czytelnia internetowa

Czytelnia internetowa

Katalog księgozbioru on-line

Katalog księgozbioru on-line

Wystawy, eventy, spotkania

Wystawy, eventy, spotkania

Przydatne linki

W najbliższym czasie
nie ma żadnego wydarzenia.

Biblioteka w liczbach

0

Zbiorów bibliotecznych

0

Zadowolonych czytelników

Zdjęcie: Więcej o tej stronie.
Logo serwisu.

Miejsko-Gminna
Biblioteka Publiczna w Pilicy

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia