Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

biblioteka_pilica@poczta.onet.pl

32 67 351 43

Katalog on-line

Aktualności

ŚLĄSKIE TARGI KSIĄŻKI 6-8 listopada 2015 roku

ŚLĄSKIE TARGI KSIĄŻKI 6-8 listopada 2015 roku

Premierowe Śląskie Targi Książki w Katowicach
6-8 listopada 2015 roku

W dniach 6-7-8 listopada 2015 r  odbyły się Premierowe Śląskie Targi Książki.

Śląskie Targi Książki to ogólnopolskie wydarzenie kulturalne skierowane do miłośników literatury – czytelników, a także wszystkich grup zawodowych, które książkę tworzą i promują – autorów, tłumaczy, wydawców, poligrafów, księgarzy, bibliotekarzy także krytyków literackich, dziennikarzy i blogerów.

Celem targów  jest popularyzacja czytelnictwa wśród mieszkańców regionu, przez nowoczesną prezentację aktualnej oferty rynku wydawniczego. Ekspozycji wystawców towarzyszył bogaty program wydarzeń artystyczno-literackich. Odbyły się spotkania z autorami, przedstawicielami świata kultury, nauki, sztuki i mediów.

Czytelnicy mogli spotkać  się z wieloma znanymi i lubianymi autorami, wśród nich byli: prof. Jerzy Bralczyk, Marek Krajewski, Lech Majewski, Grzegorz Miecugow, Michał Ogórek, Marek Przybylik, Mariusz Szczygieł, Małgorzata Szejnert i Szczepan Twardoch. Dzięki współpracy z Biblioteką Śląską Targi odwiedzili nominowani do Śląskiego Wawrzynu Literackiego 2014: Dariusz Foks, Zbigniew Kruszyński, Wit Szostak i Ewa Winnicka. Udział  w wydarzeniu wzięli też autorzy związani ze Śląskiem: Mieczysław „Hajer” Bieniek, Marta Fox, Marta Obuch i Dariusz Rekosz.
Wyjątkową atrakcją dla czytelników była  Konferencja „Moda na czytanie”, organizowana na Śląskich Targach Książki przez Fundację Dress for Success, która ze swoimi gośćmi pod przewodnictwem Ewy Minge promowała dobry gust i smak nie tylko w kwestii ubioru, ale i lektury. Targi były nie tylko piękne, ale i smaczne – do wspólnych kulinarnych odkryć zaproszała Ewa Wachowicz i Marieta Marecka.

Licealiści wzięli udział w zajęciach przygotowanych przez wykładowców Zakładu Teorii Literatury Uniwersytetu Śląskiego. Mieli okazję poznać wielkich pisarzy z innej, nieznanej strony podczas seminarium „Pisarze – ludzie z krwi i kości. Anegdoty, epizody z życia wybitnych pisarzy, m. in. Tomasza Manna, Bohumila Hrabala, Franza Kafki, Stanisława Lema” i zobaczyć towarzyszącą wystawę rysunków pt. „Pisarze, pisarze”. Dla młodszych czytelników, we współpracy z Muzeum Śląskim w Katowicach i Biblioteką Miejską w Katowicach, przygotowano warsztaty literackie oraz wiele innych atrakcji. Jak zwykle goście Fundacji Miasto Słów czytali bajki, a z pomocą w dylematach lekturowych dzieciom i ich opiekunom pospieszył Literacki Ostry Dyżur organizowany przez czasdzieci.pl.

Targi odwiedzili pracownicy naszej biblioteki, ponieważ była to doskonała okazja, aby zapoznać się z ofertą wydawniczą, spotkać ciekawych ludzi  i nawiązać kontakty z przedstawicielami wydawców w naszym regionie. Targi są dla nas również źródłem wielu ciekawych informacji ze „świata książki” dotyczących aktualnych kwestii czytelnictwa i bibliotekarstwa.  Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do udziału w przyszłorocznych targach, ponieważ bogata oferta targów gwarantuje, że każdy znajdzie coś dla siebie.

 

16

LIS

2015

1071

razy

czytano

431/818

bibliotekapilica.pl

W naszej bibliotece

Bogaty księgozbiór

Bogaty księgozbiór

Czytelnia internetowa

Czytelnia internetowa

Katalog księgozbioru on-line

Katalog księgozbioru on-line

Wystawy, eventy, spotkania

Wystawy, eventy, spotkania

Przydatne linki

W najbliższym czasie
nie ma żadnego wydarzenia.

Biblioteka w liczbach

0

Zbiorów bibliotecznych

0

Zadowolonych czytelników

Zdjęcie: Więcej o tej stronie.
Logo serwisu.

Miejsko-Gminna
Biblioteka Publiczna w Pilicy

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia