SPOTKANIE AUTORSKIE Wielka Wojna na Jurze

SPOTKANIE AUTORSKIE

Krzysztof Orman i Piotr Orman to autorzy książki „Wielka Wojna na Jurze”. I wydanie liczyło ok. 300 stron, jednak przez lata autorzy zgromadzili tak wiele materiałów dotyczących tematu, iż postanowili wydać kolejną, a ta liczy, bagatela, ponad 700 stron.

Wczoraj w naszej bibliotece w ramach  spotkań DKK -Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się spotkanie z autorami, na którym prezentowali swoje dzieło.

Spora część publikacji dotyczy Smolenia, Pilicy i cmentarza wojennego Pilicy – Biskupicach. Obaj Panowie od prawie 20 lat interesują się historią Jury, zwłaszcza historią militarną. Zajmują się także ochroną i opieką cmentarzy pochodzących z okresu I wojny. Na spotkaniu dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, zarówno dotyczących naszego terenu, a także na temat gromadzenia materiałów do książki, napotykanych trudności. Dowiedzieliśmy się także o tym, iż dzięki mi.  digitalizacji archiwów, ciągle przybywa do tematu nowych informacji. Na spotkaniu można było zakupić książkę, którą autorzy opatrzyli dedykacją i podpisami. Bardzo sympatycznym przerywnikiem było wykonanie przez uczestniczkę spotkania -Panią Irenę Szal pieśni patriotycznej, której dawno nauczył Ją ojciec żołnierz, legionista.

Na pamiątkę spotkania autorzy otrzymali od nas kubki z logo „Nasza Pilica”.

LIS