Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

biblioteka_pilica@poczta.onet.pl

32 67 351 43

Katalog on-line

Aktualności

DKK 14.03.2016

Kolejna książka omówiona w DKK dla dorosłych to wstrząsająca  autobiografia Constance Briscoe pt.”Brzydula. Historia niekochanej.”  Constance Briscoe nigdy nie miała w życiu łatwo. Od najmłodszych lat stała się ofiarą własnej matki, która znęcała się nad nią psychicznie i fizycznie bez powodu. Pomocy nigdy nie otrzymała i była zdana sama na siebie. Dziewczyna była bita, torturowana i poniżana. Ciągle słyszała, że jest brzydka i głupia. Żyła w ciągłym stresie, przez wiele lat moczyła się do łóżka i wyłysiała, a na jej ciele regularnie pojawiały się blizny. Zobaczycie tutaj  koszmar dziecka niemal dzień po dniu, rok po roku. Autorka prostym, wyzbytym z  emocji językiem opisuje swoją brutalną codzienność: matka, między innymi aktami przemocy…, wykręcała jej sutki, biła po biuście w wyniku czego u Constance pojawiły się guzy i musiała zostać poddana zabiegowi.  Gdy Constance miała 14 lat matka wyprowadziła się z domu pozostawiając ją samą sobie. Musiała wówczas pogodzić szkołę i pracę na 3 zmiany, żeby się utrzymać, ale matka i tak przychodziła… biła ją i żądała haraczu. Constance, pomimo ciągłej walki o przetrwanie, miała też swoje wielkie marzenia, o które walczyła i które udało się jej zrealizować. Zdana wyłącznie na własne siły Constance Briscoe skończyła studia i została wziętym adwokatem -  jest pierwszą czarnoskórą sędziną w Wielkiej Brytanii.  Po opublikowaniu „Brzyduli” „ piekło rodzinne” powraca, bowiem  matka pozywa ją do sądu i oskarża o zniesławienie, domagając się odszkodowania.  W drugiej części książki znajdziemy  relację z procesu, który Constance wygrywa.
Podczas  lektury tej  książki  cały czas powraca  pytanie:  Dlaczego… Dlaczego matka tak nienawidziła córki? Dlaczego jej nie kochała i uczyniła z jej życia piekło?… pozostaje ono jednak bez odpowiedzi, bo nie potrafimy  tego zrozumieć…
Sądzę, że historię tę powinien poznać każdy. Nie tylko po to, aby uwrażliwić się na problem przemocy w rodzinie. Tak naprawdę po to, by zobaczyć jak wiele można osiągnąć,  kiedy naprawdę się czegoś pragnie i wytrwale dąży do celu.
 
Magdalena Lis

 

22

MAR

2016

1451

razy

czytano

390/818

bibliotekapilica.pl

W naszej bibliotece

Bogaty księgozbiór

Bogaty księgozbiór

Czytelnia internetowa

Czytelnia internetowa

Katalog księgozbioru on-line

Katalog księgozbioru on-line

Wystawy, eventy, spotkania

Wystawy, eventy, spotkania

Przydatne linki

W najbliższym czasie
nie ma żadnego wydarzenia.

Biblioteka w liczbach

0

Zbiorów bibliotecznych

0

Zadowolonych czytelników

Zdjęcie: Więcej o tej stronie.
Logo serwisu.

Miejsko-Gminna
Biblioteka Publiczna w Pilicy

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia