Konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną 2017r

KONKURS NA PALMĘ WIELKANOCNĄ

Regulamin Konkursu na palmę wielkanocną
Konkurs skierowany jest do mieszkańców gminy Pilica.

Celem konkursu jest: podtrzymywanie tradycji związanej z Niedzielą Palmową, która ściśle wiąże się z przygotowaniami do Świąt Wielkanocnych; przybliżenie wiedzy na temat symboliki i znaczenia palmy kulturze i obrzędach ludowych . Konkurs może być inspiracją do indywidualnej działalności artystycznej oraz wymiany wiedzy na temat zanikającego zwyczaju własnoręcznego ( niestety) robienia palm.

Regulamin konkursu:

• W konkursie mogą uczestniczyć mieszkańcy gminy Pilica.
  • Prace będą podzielone na dwie kategorie: prace indywidualne i prace zbiorowe
  • Na konkurs można dostarczyć jedną własnoręcznie wykonana palmę zgłoszoną w konkurencji indywidualnej
  • Szkoły, stowarzyszenia (KGW) mogą wykonać palmę i zgłosić ją w konkurencji zbiorowej.
  • Warunkiem udziału jest wykonanie palmy wielkanocnej, przy użyciu naturalnych materiałów i tradycyjnych form zdobniczych.
  • Kryterium oceny prac będą walory artystyczne i estetyczne, oraz wysokość i stabilność palmy. Oceny będą przyznawane za:
    • Walory artystyczne. Każdy z Jurorów przyznaje punkty w skali od 0 – 10. Ocena palmy jest średnią ocen przyznanych przez Jury.
    • Wysokość i stabilność palmy. W tej konkurencji punkty przyznawane są w/g zestawienia I miejsce największa ilość punktów

Palma spełnia kryterium stabilności jeżeli zostanie utrzymana w pionie przez 15 sekund. Palmy które nie spełnią kryterium stabilności otrzymują w tej konkurencji 0 pkt.

Końcowa ocena palmy jest sumą punktów za walory artystyczne i wysokość palmy.

• Prace uszkodzone nie będą brane pod uwagę.
  • Oceny zgłoszonych prac dokona powołane niezależne Jury
  • Dla zwycięzców konkursu organizatorzy przygotowali nagrody.
  • Jury może przyznać dodatkowe wyróżnienia w zależności od ilości i poziomu artystycznego prac.
  • Karty zgłoszenia należy dostarczyć do dnia 3 kwietnia 2017 r. do godz. 17.00 do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Pilicy w tym dniu zostanie sporządzony protokół zamknięcia zgłoszeń.
  • Po terminie zgłoszenia nie będą przyjmowane.
  • Palmy powinny być oznaczone tabliczką(karta zgłoszenia) przytwierdzoną do palmy zawierającą następujące informacje: imię i nazwisko lub zespół wykonujący pracę i skład zespołu(ilość osób), adres, miejscowość, w przypadku dzieci wiek autora, imię i nazwisko opiekuna grupy .
  • Wykonane prace przynosimy do 9 kwietnia(Niedziela Palmowa) do godz. 10.00 do Ratusza.
  • O godz. 10.00 korowód z palmami przejdzie do Klasztoru oo. Franciszkanów.
  • Komisja oceni palmy przed Mszą Świętą.
  • Po Mszy Świętej zostaną ogłoszone wyniki oraz nastąpi wręczenie nagród.
  • W sprawach organizacyjnych proszę kontaktować się z organizatorami konkursu: Miejsko-Gminna Biblioteką Publiczną w Pilicy ul. Zawierciańska 12 tel. 32/6735143