KONKURS NA PALMY 2017 rok

KONKURS NA PALMY

W minioną Palmową Niedzielę odbył się w Pilicy finał konkursu „Na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną”. Po raz IV zorganizowany przez Miejsko Gminną Bibliotekę Publiczna w Pilicy i Klasztor O. Franciszkanów. Patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta i Gminy Pilica Pan Artur Janosik. Do konkursu zgłoszono 15 palm. 9 w kategorii- zbiorowa, 5 w kategorii – młodzież indywidualna, 1 w kategorii – dziecięca zbiorowa (Przedszkole w Pilicy.)

Mierzenie palm odbyło się przed ratuszem, a następnie korowód wyruszył do kościoła O. Franciszkanów. Każda z palm spełniała wymogi regulaminu. Wszystkie były pięknie zdobione. Komisja konkursowa miała trudne zadanie. Postanowiono podzielić palmy w kategorii zbiorowej na : do 7m miejsce II (3 palmy) i powyżej 7m. (6 palm) miejsce I. Zarówno palmy zgłoszone w kategorii dziecięcej indywidualnej jak i zbiorowej zostały ocenione bardzo wysoko i wszystkim przyznano I miejsce.

Po Mszy Św. nastąpiło odczytanie werdyktu i wręczenie nagród (książkowych i pieniężnych). Nie zabrakło życzeń dla wszystkich zebranych od Burmistrza M i G Pilica oraz Gwardiana naszego Klasztoru.

Wszystkim serdecznie gratulujemy.