XIV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 8-15 maja 2017

TYDZIEŃ BIBLIOTEK

XIV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 8-15 maja 2017.

W maju świętują biblioteki. Tegoroczny - XIV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 8-15 maja 2017 – odbywał się pod hasłem „Biblioteka. Oczywiście!”. Głównym celem akcji jest promocja czytelnictwa, popularyzacja bibliotek, ich pracy i osiągnięć jako ważnego elementu rozwoju intelektualnego oraz kulturalnego społeczeństwa.

Z tej okazji nasza Biblioteka oczywiście zaprosiła dzieci na przedstawienie „Tajemnica starej szafy”, które w swej treści propagowało czytelnictwo. Spektakl odbył się w Szkole w Dzwono-Sierbowicach, w Szkole i w Przedszkolu w Wierbce oraz w Przedszkolu w Pilicy. Artyści wcielając się w różne postacie bawili się razem z dziećmi. Żywą reakcję wzbudzała postać rozbójnika Rumcajsa, który okazał się strachliwym „trzęsibrodą”, a przez to, że nie czytał książek zapomniał wszystkie literki. Wszystko jednak dobrze się skończyło i Rumcajs na nowo odkrył radość z czytania książek. Był to bardzo mile spędzony czas, bo dzieciaki dobrze się bawiły. Spektakl rozśmieszał, bo salę wypełniał wesoły śmiech dzieci, a zarazem uczył jak ważne jest czytanie książek.