Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

biblioteka_pilica@poczta.onet.pl

32 67 351 43

Katalog on-line

Aktualności

FINAŁ KONKURSÓW ŚWIĄTECZNYCH 2015

FINAŁ KONKURSÓW ŚWIĄTECZNYCH 2015

Wzorem ubiegłego roku Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Pilicy oraz miesięcznik  „Nasza Pilica” ogłosiły konkurs na:

  • projekt kartki świątecznej
  • pisankę/kraszankę
  • palmę

Zgodnie z regulaminami wszystkie konkursy podzielone były na  kategorie dla:

  • dorosłych
  • dzieci/młodzież
  • indywidualne
  • zbiorowe


A oto wyniki na kartkę świąteczną:
I miejsce – Pani Janina Grabowska – Zarzecze (praca wykonana w akwareli bez użycia gotowych elementów)
Wyróżnienia:
Danuta Kopyciak – Pilica
Katarzyna Teska – Szyce
Marysia Teska – Szyce
Projekty po odpowiednim przygotowaniu ( przez p. Szymona Kota) zostały przesłane do drukarni i trafiły do rąk czytelników, jako dodatek do naszej gazety. Na odwrocie kartki widnieją dane identyfikujące autora oraz tytuł konkursu .2 egz. „Naszej Pilicy” łącznie z dwoma kompletami  kartek (jako egzemplarze obowiązkowe) zostały wysłane do Biblioteki Narodowej w Warszawie, gdzie będą opracowane zgodnie z obowiązującymi normami.
 
II konkurs to: ” najpiękniejsza pisanka”
Wszystkie były bardzo piękne. Widać było zdolności autorek.
Kategoria indywidualna – dorośli
przyznano:
I miejsce – Pani Jolancie Opiłka, Katarzynie Teska, Danucie Kopyciak, Marcie Kasprzak -Świderskiej oraz Teresie Kasprzak, a wyróżnienie – Ewie Kozjak.  Szczególnie podobało się dzieło Pani Joli, bowiem na wydmuszce gęsiego jajka, techniką wydrapywania skalpelem, wykonała wizerunek: Kościoła Farnego, rynku z ratuszem i klasztoru o. franciszkanów.
Poza konkursem nagrodę otrzymała Pani Agnieszka Kot.
             
Kategoria zbiorowa- Dorośli:
I miejsce – KGW Szyce-  za pięknego zająca zrobionego z siana.

Jest nam bardzo miło iż do tego konkursu stanęli nasi młodzi mieszkańcy
1. Marysia Teska
2. Zuzia Koniec

Przyznano dwie równorzędne nagrody.
Nawiązaliśmy kontakt z Muzeum Pisanki w Ciechanowcu.  Prace  z naszego konkursu, zabezpieczone odpowiednimi przezroczystymi tubami z opisem: nazwisko autora, gmina, nazwa konkursu, zostaną do tegoż Muzeum przesłane i będą rozsławiały naszą gminę, z czego my jej mieszkańcy powinniśmy być szczególnie dumni. Będzie to również duże wyróżnienie dla autorów tych prac, jako że znajda się one wśród eksponatów z całego świata. Ponadto zostaną sfotografowane i (mamy nadzieję) będą załącznikiem do „Naszej Pilicy” w roku przyszłym, w formie kartek świątecznych. Piękny zając wykonany przez członkinie KGW Szyce został przekazany O. Gwardianowi Lucjanowi Janasowi i będzie ozdobą Wielkanocnego Stołu w Klasztornym Refektarzu.


III konkurs, bodaj najważniejszy, bo wiążący się z obchodami i tradycją Niedzieli Palmowej- to oczywiście palmy. Niezależne Jury w składzie:

Burmistrz MiG Pilica – Artur Janosik – przewodniczący
członkowie:
- Andrzej Grabowski – w-ce przewodniczący RMiG Pilica
- Tomasz Karpała – przewodniczący Komisji Kultury , Oświaty i Sportu
- Róża Kończyk – Radna Rady Powiatu Zawierciańskiego
- Anna Woźniczko – Dyrektor LO Pilica
- Lucjan Janas – Gwardian/proboszcz parafii Biskupice
- Jerzy Kyć – sołtys Biskupic (gościnnie)

Biorąc pod uwagę następujące elementy palmy: wysokość, grubość, wykorzystane materiały i rośliny, forma zdobienia, przyznało:


Kategoria zbiorowa – zgłoszona 3 palmy:
I miejsce – KGW Szyce – nagroda rzeczowa oraz czek na kwotę 500 zł
II miejsce – KGW Przychody – nagroda rzeczowa oraz czek na kwotę 400 zł
III miejsce – KGW Wierbka – nagroda rzeczowa oraz czek na kwotę 300 zł

Kategoria indywidualna – dorośli – zgłoszono 2 palmy
1. Miklas Kinga
2. Marta Gruca-Jaworska
autorki palm otrzymały nagrody rzeczowe oraz czek na kwotę 200 zł każda

Kategoria indywidualna młodzież:
I miejsce- Kacper Ogonek i Kinga Ogonek – nagroda rzeczowa oraz czek na kwotę 200 zł

Nagrodę odebrała również Pani Anita Szczepara za prawidłowe rozwiązanie zagadki ogłoszonej w nr 2 „Nasza Pilica”. Wśród 17 odpowiedzi jakie  do nas  napłynęły, znalazły się również odpowiedzi z błędem, które od razu zostały odrzucone. Chodziło o obiekt pokazany na zdjęciu czyli kapliczkę Moesa znajdującą się przy ul. 17-go Stycznia.

Pani mgr Agata Mach, nauczycielka w Przedszkolu w Pilicy, przyniosła prace wykonane na zajęciach plastycznych przez grupę dzieci 3 i 4 latków, związane tematycznie ze świętami.  Prace maluchów były tak wdzięczne, że postanowiliśmy pokazać wczoraj w klasztorze. Zarówno te prace, jak i oryginały kartek świątecznych i zdjęcia pisanek na prośbę O. Gwardiana, zostały w Klasztorze i będą przeniesione do podziemi Klasztoru wraz z wystawą ” Pilica, której już nie ma”. Prace będą mogli obejrzeć nasi mieszkańcy, a także goście odwiedzający Grób Pański. Serdecznie dziękujemy Ojcu Gwardianowi za taki pomysł i docenienie naszej pracy.

Nad wszystkimi konkursami patronat honorowy objął Burmistrz MiG Pilica Pan Artur Janosik, który ufundował nagrody pieniężne dla zwycięzców za piękne palmy. Biblioteka w Pilicy również przyłączyła się do puli nagród. Wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami oraz książkami i kubeczkami z napisem „Nasza Pilica”. Nagrody wręczali: Burmistrz MiG Pilica Pan  Artur Janosik oraz współorganizator przedsięwzięcia O. Lucjan Janas. Przedszkolaki nagrodzone zostały zestawami do malowania. Zarówno Pan Burmistrz jak i O. Gwardian otrzymali kubeczki , jako podziękowanie i wsparcie w przedsięwzięciu.  Jako, że wszystko odbywało się ” na gorąco” ,nie odbyło się bez niespodzianek. np: Babcia zgłosiła do konkursu na palmę wnuczka Kacpra Ogonka, a w trakcie okazało się  że pomagała mu tez siostra Kinga Ogonek, której było bardzo przykro, że nie została uwzględniona. Na szczęście przytomnością umysłu wykazał się jeden z członków Komisji , pan Andrzej Grabowski, który poprosił o wyjaśnienie sytuacji. Oczywiście wprowadziło to ciut zamieszania, trochę nerwówki ,ale dziewczynka została poproszona do odbioru nagrody. My przygotujemy dla Kingi dyplom i kubeczek i dostarczymy niezwłocznie. Różne potknięcia się zdarzają, ale  Państwo mają dowód na to, że Komisja konkursowa była niezależna, bezstronna, a jej członkowie na wszystko mieli baczenie. Za pracę w Komisji, za poświęcony czas serdecznie wszystkim dziękuje.

Była to ostatnia niedziela przed Świętami Wielkiej Nocy, nie zabrakło więc życzeń od Pana Burmistrza skierowanych do wszystkich mieszkańców naszej gminy.

01

KWI

2015

1274

razy

czytano

507/832

bibliotekapilica.pl

W naszej bibliotece

Bogaty księgozbiór

Bogaty księgozbiór

Czytelnia internetowa

Czytelnia internetowa

Katalog księgozbioru on-line

Katalog księgozbioru on-line

Wystawy, eventy, spotkania

Wystawy, eventy, spotkania

Przydatne linki

W najbliższym czasie
nie ma żadnego wydarzenia.

Biblioteka w liczbach

0

Zbiorów bibliotecznych

0

Zadowolonych czytelników

Zdjęcie: Więcej o tej stronie.
Logo serwisu.

Miejsko-Gminna
Biblioteka Publiczna w Pilicy

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia