Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

biblioteka_pilica@poczta.onet.pl

32 67 351 43

Katalog on-line

Aktualności

Narodowe Czytanie 2018 - relacja

Narodowe Czytanie 2018 - relacja

8 września o godz. 17.00 w Auli Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Elżbiety z Pilczy w Pilicy odbyło się „Narodowe Czytanie” pod patronatem Pary Prezydenckiej. W tym roku czytano „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Organizatorami kolejnej edycji byli: Burmistrza Miasta i Gminy w Pilicy, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Pilicy oraz Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Elżbiety z Pilczy w Pilicy.

Powieść Żeromskiego czytali uczniowie Szkół gminy Pilica : Szkoła Podstawowa nr 3 w Dzwono-Sierbowicach, Szkoła Podstawowa nr 1 w Pilicy, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wierbce oraz Liceum Ogólnokształcące w Pilicy. W czytaniu wzięli też udział Burmistrz Pan Artur Janosik, Pani Sekretarz Anna Kulczak i Magdalena Lis, która reprezentowała Bibliotekę Publiczną w Pilicy. Dekoracją zajęła się Pani Magdalena Szymczyk, oprawą muzyczną – Bartosz Kuraś i Bartłomiej Janicki. Ponadto duży wkład i zaangażowanie wniosły scenarzystki i reżyserki. Polonistka – Pani Iwona Kuraś i emerytowana  polonistka – Pani Alicja Barczyk. Imprezę prowadziły: Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego Pani Anna Woźniczko i p.o. Dyrektora Pani Renata Kowalczyk.  Po zakończeniu spotkania, Pan dr Słaboń podziękował wykonawcom i wręczył nagrody książkowe. Również Pani Renata Wyrodek podarowała 1 egz. „Przedwiośnia” dla ucznia LO w Pilicy, a drugi egz. dla czytelnika w MGBP w Pilicy. Okolicznościową pieczęć, którą otrzymaliśmy z Kancelarii Prezydenckiej, każdy uczestnik akcji mógł ostemplować swój egzemplarz „Przedwiośnia” S. Żeromskiego lub zabrać ze sobą kartkę z pieczątką do wklejenia.

Serdecznie dziękujemy wszystkim wykonawcom, organizatorom oraz Państwu -Publiczności, która , mamy nadzieję, miło spędziła ten sobotni wieczór wsłuchując się we fragmenty powieści. Oprócz promocji czytelnictwa, chcieliśmy jeszcze bardziej przybliżyć się do doświadczeń sprzed wieku i uczcić program obchodów w roku jubileuszowym.

13

WRZ

2018

938

razy

czytano

282/832

bibliotekapilica.pl

W naszej bibliotece

Bogaty księgozbiór

Bogaty księgozbiór

Czytelnia internetowa

Czytelnia internetowa

Katalog księgozbioru on-line

Katalog księgozbioru on-line

Wystawy, eventy, spotkania

Wystawy, eventy, spotkania

Przydatne linki

W najbliższym czasie
nie ma żadnego wydarzenia.

Biblioteka w liczbach

0

Zbiorów bibliotecznych

0

Zadowolonych czytelników

Zdjęcie: Więcej o tej stronie.
Logo serwisu.

Miejsko-Gminna
Biblioteka Publiczna w Pilicy

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia