Skróty klawiszowe:

wielkość tekstu: A A A

Menu dodatkowe
Zapewniamy
  • Bogaty księgozbiór
  • Czytelnię internetową
  • Katalog księgozbioru on-line
  • Wystawy, eventy, spotkania

Kalendarz

Ciekawostki

  • Na mocy uchwały Gromadzkiej Rady Narodowej w Pilicy z 1948r została utworzona Gromadzka Biblioteka Publiczna w Pilicy. Pierwszą Bibliotekarką była pracownica Urzędu Gminy Pani Kotnis ...Na mocy uchwały Gromadzkiej ... - czytaj dalej
  • Po przywróceniu naszej miejscowości praw miejskich Biblioteka nasza zmieniła swój status i stała się Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną w Pilicy a na jej czele od tej chwili stoi ...Po przywróceniu naszej ... - czytaj dalej
  • Obecnie organizacja biblioteki przedstawia się następująco: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Pilicy – centrala oraz dwie filie: w Sławniowie i Wierbce. Od 2014 roku Biblioteka w ...Obecnie organizacja ... - czytaj dalej

KONCERT 30 STYCZNIA 2019

Strona główna » Aktualności » KONCERT 30 STYCZNIA 2019

W dniu 30 stycznia 2019 r. odbył się koncert dzieci uczących się gry na instrumentach muzycznych w naszej bibliotece pod czujnym okiem instruktorów – nauczycieli: Pani Anny Możejko-Suchcickiej i Pana Karola Suchcickiego.

Na scenie wystąpili: Maja Jaworska, Sebastian Wydymus, Michał Woroniak, Maja Pacia, Wiktoria Hopulele, Magdalena Markiewicz, Maja Goncerz, Natalia Wizor, Maja Hopulele, Oliwia Dula, Małgorzata Świerczek, Aleksandra Paś, Gabriela Śrubarczyk, Sandra Borówka, Maja Wieczorek, Alicja Jaworska, Wiktor Wydymus, Antoni Pajor. W roli zapowiadającego artystów wystąpił Pan Sławek Woźniczko.

W wydarzeniu uczestniczył Burmistrz Miasta i Gminy Pilica Artur Janosik oraz licznie przybyła publiczność.

Muzyka wzbogaca nasze życie, rozwija wyobraźnię i wrażliwość. Pozytywnie wpływa na osobowość młodego człowieka, jego nastroje i emocje. Gra na instrumentach poprawia sprawność, koncentrację, ułatwia naukę czytania i pisania. Udoskonalanie swoich umiejętności zwiększa poczucie własnej wartości, uczy systematyczności i obowiązkowości, a także zaspokaja potrzebę ekspresji. Grający na instrumentach są bardziej kreatywni, potrafią szybciej wychwycić błędy i naprawiać je.

Muzyka jest sztuką potrzebną ludziom, ponieważ przez nią i w niej tworzą swój świat przeżyć i wzruszeń urozmaicających życie.

Cieszymy się, że to właśnie w naszej bibliotece dzieci i młodzież mogą rozwijać swoje talenty, prezentować je przed coraz szerszą publicznością.

czytano: 414 razy

autor: bibliotekapilica.pl

data dodania: 2019-01-31 13:50:02

Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Pilicy
ul. Zawierciańska 12, 42 - 436 Pilica

tel.: 32 673 51 43
e-mail: biblioteka_pilica@poczta.onet.pl

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Pilicy, biblioteka Pilica
Poleć stronę
Zapytanie
Wersja mobilna