KONCERT 30 STYCZNIA 2019

W dniu 30 stycznia 2019 r. odbył się koncert dzieci uczących się gry na instrumentach muzycznych w naszej bibliotece pod czujnym okiem instruktorów – nauczycieli: Pani Anny Możejko-Suchcickiej i Pana Karola Suchcickiego.

Na scenie wystąpili: Maja Jaworska, Sebastian Wydymus, Michał Woroniak, Maja Pacia, Wiktoria Hopulele, Magdalena Markiewicz, Maja Goncerz, Natalia Wizor, Maja Hopulele, Oliwia Dula, Małgorzata Świerczek, Aleksandra Paś, Gabriela Śrubarczyk, Sandra Borówka, Maja Wieczorek, Alicja Jaworska, Wiktor Wydymus, Antoni Pajor. W roli zapowiadającego artystów wystąpił Pan Sławek Woźniczko.

W wydarzeniu uczestniczył Burmistrz Miasta i Gminy Pilica Artur Janosik oraz licznie przybyła publiczność.

Muzyka wzbogaca nasze życie, rozwija wyobraźnię i wrażliwość. Pozytywnie wpływa na osobowość młodego człowieka, jego nastroje i emocje. Gra na instrumentach poprawia sprawność, koncentrację, ułatwia naukę czytania i pisania. Udoskonalanie swoich umiejętności zwiększa poczucie własnej wartości, uczy systematyczności i obowiązkowości, a także zaspokaja potrzebę ekspresji. Grający na instrumentach są bardziej kreatywni, potrafią szybciej wychwycić błędy i naprawiać je.

Muzyka jest sztuką potrzebną ludziom, ponieważ przez nią i w niej tworzą swój świat przeżyć i wzruszeń urozmaicających życie.

Cieszymy się, że to właśnie w naszej bibliotece dzieci i młodzież mogą rozwijać swoje talenty, prezentować je przed coraz szerszą publicznością.

STY