Koncert Śródroczny 2020

Polska tradycja zna ponad 500 kolęd i pastorałek. Większość z nich liczy sobie 200 albo i 300 lat, a mino to nie są zabytkami. Są wciąż żywe, chętnie grane i śpiewane. Tym razem mogliśmy części z nich wysłuchać 15 stycznia 2020 roku na Koncercie Śródrocznym, Dzieci uczących się gry na instrumentach muzycznych pod czujnym okiem instruktorów: Pani Anny Możejko-Suchcickej oraz Pana Karola Suchcickiego. Koncert odbył się w Sali Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Pilicy, zorganizowany pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Pilica. Zebrana publiczność wysłuchała instrumentalnej wersji kolęd, ale nie tylko. Pojawiły się również utwory takie jak: „Marsz Turecki”, walc z filmu „Amelia” czy „Never Ending Story”. Na scenie wystąpili:

Karolina Skrzypiciel, Antoni Pajor, Natalia Wizor, Wiktor Wydymus, Małgorzata Świerczek, Maja Wieczorek, Oliwia Dula, Michał Woroniak, Maja Goncerz, Aleksandra Paś, Konstancja Przybylik, Gabriela Śrubarczyk, Maja Hopulele, Maja Jaworska, Sebastian Wydymus, Wiktoria Hopulele, Sandra Borówka i na zakończenie wysłuchaliśmy przepiękną kolędę „Mizerna cicha” w wykonaniu Magdaleny Markiewicz i Pana Karola Suchcickiego.

Koncert, pozwolił nam nadal trwać w świątecznej atmosferze i przybliżyć piękno tradycyjnych kolęd. Na uroczyste muzyczne spotkanie, przybyłych gości w imieniu swoim i Burmistrza Miasta i Gminy Pilica Artura Janosika powitał Dyrektor MGBP w Pilicy Wojciech Siejka. Młodzi artyści za swoją ciężką pracę zostali nagrodzeni słodkimi upominkami oraz gromkimi brawami.

Wszystkim przybyłym serdecznie dziękujemy za wspólne kolędowanie.

STY