Ferie w Bibliotece – Bal Karnawałowy 2020

Karnawał to wspaniały okres zimowych balów, maskarad i zabaw, a także nieodłączny element dzieciństwa. Rozpoczyna się najczęściej w dniu Trzech Króli, a kończy we wtorek przed Środą Popielcową, która oznacza początek wielkiego postu i oczekiwania na Wielkanoc. Jest wielką atrakcją i bardzo lubianą przez dzieci formą rozrywki, dostarcza im wielu wspaniałych przeżyć, radości i zadowolenia.

W środę 22 stycznia w Sali Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Pilicy w ramach akcji „Ferie w Bibliotece” odbył się Bal Karnawałowy dla dzieci. Już przed wejściem można było wyczuć niecodzienny nastój i mnóstwo pozytywnych emocji. Dzieci zaskoczyły wszystkich barwnymi i pomysłowymi strojami. Były to księżniczki, wróżki, postacie z bajek, policjanci, superbohaterowie, nie sposób zliczyć i wymienić wszystkich kostiumów.

Podczas balu, dzieci uczestniczyły w zabawach tanecznych razem z naszymi animatorami – Krakowianką, wielkim pluszowym Dino oraz Piratem – a każdy uczestnik za udział w karnawałowym szaleństwie otrzymał pluszową maskotkę. Na najmłodszych czekał również mały poczęstunek.

STY