Dbaj o książkowy rozwój dziecka!!!

Zawsze z wielką dumą przedstawiamy naszych czytelników, którzy wraz z rodzicami przyjęli zaproszenie do świata literatury z kampanią „Mała książka – Wielki człowiek”. Ta wspaniała inicjatywa Instytutu Książki pozwala dostrzec, jak ważna jest obecność książki w domu. Staje się ona dla dziecka naturalnym środowiskiem. Książka, która pokaże naszym dzieciom, że czytanie może być jedną z najpiękniejszych przygód w życiu.

Jak zresztą inaczej moglibyśmy pokazać prawdziwą wartość ukrytą w książkach, jak nie poprzez czytanie? Jeśli więc chcemy, aby nasze dzieci dostrzegły w książkach jakąś wartość, to sami musimy im ją pokazać. Wymaga to jednak wielu wysiłków dorosłych pośredników – rodziców, dziadków i opiekunów, którym również należą się ogromne gratulacje! To właśnie Wy jesteście inspiracją dla Waszych dzieci.

Mamy kolejnych laureatów, którzy z radością odwiedzają bibliotekę, co można dostrzec na pięknych zdjęciach wykonanych po otrzymaniu dyplomów. Tym razem dyplomy „Wielkiego Czytelnika” trafiły do: Joanny Gębki, Oliwii Goncerz, Roberta Paci, Nikodema Foremnika oraz do Mikołaja Knapika.

Gratulujemy! I zapewniamy Was, że jesteście dla nas – bibliotekarzy – zawsze na pierwszym miejscu.

Mamy nadzieję, że kolejne dzieci rozpoczną swoją przygodę z książką i czytaniem i wraz z rodzicami staną się stałymi bywalcami bibliotek! Czekamy na Was, tuż po zakończeniu trwającej kwarantanny, a już teraz na zachętę szukajcie na YouTube – Biblioteka Wielkiego Człowieka. Instytut Książki zaprasza wszystkich internautów w zabawną podróż wśród bibliotecznych regałów z dwójką uroczych przedszkolaków – Piotrusiem i Karolinką. Wspaniała zabawa dla całej rodziny gwarantowana.

-----> https://www.youtube.com/watch?v=VkFhIN2xMbk&list=PLiDI9zCJKudoln4xDo56WQZniXCRR52ID <-----