Skróty klawiszowe:

wielkość tekstu: A A A

Menu dodatkowe
Zapewniamy
  • Bogaty księgozbiór
  • Czytelnię internetową
  • Katalog księgozbioru on-line
  • Wystawy, eventy, spotkania

Kalendarz

Ciekawostki

  • Na mocy uchwały Gromadzkiej Rady Narodowej w Pilicy z 1948r została utworzona Gromadzka Biblioteka Publiczna w Pilicy. Pierwszą Bibliotekarką była pracownica Urzędu Gminy Pani Kotnis ...Na mocy uchwały Gromadzkiej ... - czytaj dalej
  • Po przywróceniu naszej miejscowości praw miejskich Biblioteka nasza zmieniła swój status i stała się Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną w Pilicy a na jej czele od tej chwili stoi ...Po przywróceniu naszej ... - czytaj dalej
  • Obecnie organizacja biblioteki przedstawia się następująco: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Pilicy – centrala oraz dwie filie: w Sławniowie i Wierbce. Od 2014 roku Biblioteka w ...Obecnie organizacja ... - czytaj dalej

Czytelnik Roku 2019

Strona główna » Aktualności » Czytelnik Roku 2019

Czytelnik Roku 2019

Czytanie dla niektórych ludzi to tylko podstawowa umiejętność niezbędna do funkcjonowania we współczesnym świecie, dla innych przyjemność i sposób na długie jesienno-zimowe wieczory. Dla jeszcze innych nałóg. Coś bez czego nie wyobrażają sobie życia. Cieszymy się, że w dobie komputerów, tabletów i nowych technologii są wśród nas miłośnicy książek i wierni przyjaciele biblioteki.

Biblioteka w Wierbce oraz w Sławniowie co roku zaprasza wszystkich czytelników do udziału w konkursie czytelniczym na najlepszego czytelnika. Celem tego konkursu jest rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, promocja czytelnictwa oraz kształtowanie nawyku regularnego czytania. Najaktywniejsi czytelnicy naszych filii bibliotecznych co roku otrzymują tytuł „Czytelnika Roku”, a podstawowym kryterium oceny jest największa ilość przeczytanych książek.

Mimo niesprzyjających okoliczności i wielu ograniczeń, związanych z panującą epidemią, tradycyjnie chcemy uhonorować najlepszych czytelników minionego roku, którzy regularnie odwiedzali bibliotekę. W budynku Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Pilicy nastąpiło uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu. Pracownicy biblioteki spotkali się z czytelnikami filii, aby podziękować im za wspólnie spędzony rok 2019. Pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe wręczył Dyrektor biblioteki Wojciech Siejka.

Niezmiernie miło nam oznajmić, iż najlepszymi Czytelnikami Roku 2019 filii bibliotecznych zostali:

  • W gronie dorosłych użytkowników biblioteki w Wierbce na pierwszym miejscu niezawodnie pani Agnieszka Garstka z liczbą 170 wypożyczonych książek.
  • W gronie dzieci natomiast szczególnie wyróżnia się przedszkolak, który stał się stałym bywalcem biblioteki. Czytelnikiem Roku został Wiktor Imiołek, który ma niespełna 4 lata, a wypożyczył 298 książek. Gratulujemy naszemu przesympatycznemu laureatowi i jego wspaniałym rodzicom.
  • Filia w Sławniowie również ma swojego lidera - pana Kazimierza Uliniarza, z liczbą 136 wypożyczonych książek i tytułem Czytelnika Roku 2019.

Serdecznie gratulujemy laureatom i życzymy wielu ciekawych spotkań z literaturą. Mamy nadzieją, że obecny rok również podsumujemy wielkimi liczbami pomimo przeciwności i ograniczeń.

czytano: 175 razy

autor: bibliotekapilica.pl

data dodania: 2020-06-02 11:27:20

Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Pilicy
ul. Zawierciańska 12, 42 - 436 Pilica

tel.: 32 673 51 43
e-mail: biblioteka_pilica@poczta.onet.pl

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Pilicy, biblioteka Pilica
Poleć stronę
Zapytanie
Wersja mobilna