Skróty klawiszowe:

wielkość tekstu: A A A

Menu dodatkowe
Zapewniamy
  • Bogaty księgozbiór
  • Czytelnię internetową
  • Katalog księgozbioru on-line
  • Wystawy, eventy, spotkania

Kalendarz

Ciekawostki

  • Na mocy uchwały Gromadzkiej Rady Narodowej w Pilicy z 1948r została utworzona Gromadzka Biblioteka Publiczna w Pilicy. Pierwszą Bibliotekarką była pracownica Urzędu Gminy Pani Kotnis ...Na mocy uchwały Gromadzkiej ... - czytaj dalej
  • Po przywróceniu naszej miejscowości praw miejskich Biblioteka nasza zmieniła swój status i stała się Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną w Pilicy a na jej czele od tej chwili stoi ...Po przywróceniu naszej ... - czytaj dalej
  • Obecnie organizacja biblioteki przedstawia się następująco: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Pilicy – centrala oraz dwie filie: w Sławniowie i Wierbce. Od 2014 roku Biblioteka w ...Obecnie organizacja ... - czytaj dalej

Wakacje w Bibliotece

Strona główna » Aktualności » Wakacje w Bibliotece

Lato w pełni, piękna pogoda i czas beztroskiej zabawy.

12 sierpnia Miejsko Gminna Biblioteka Publiczna w Pilicy zorganizowała kolejne wakacyjne spotkanie plenerowe dla dzieci pod hasłem „Dzika Afryka”.

Tego dnia oddaliśmy się dobrej zabawie wspólnie z uśmiechniętą animatorką Martą, która świetnie bawiła dzieci na świeżym powietrzu, tańcząc, skacząc i wirując chustą. Oczywiście nie zabrakło afrykańskich rytmów.

Nasi odważni goście pokonali również przygotowany tor przeszkód, którego zwieńczeniem było karmienie niebezpiecznych zwierząt: krokodyla i rekina. Wszyscy śmiałkowie podołali temu trudnemu zadaniu, za co zostali nagrodzeni pyszną niespodzianką i chwilą wytchnienia od słońca na piknikowych kocach.

Wspaniałą atrakcją tej imprezy, dzięki której mogliśmy zatrzymać te piękne chwile była Fotobudka. Dzieci chętnie zmieniały szalone stylizacje i pozowały do zdjęć, które pozostaną doskonałą pamiątką tego wspaniałego dnia.

Kolejną niespodzianką było spotkanie z afrykańska zebrą, która zgubiła swój ogon. Dzieciaki były bardzo pomocne i z zamkniętymi oczami pomagały zawstydzonemu zwierzakowi.

Nie zabrakło również zajęć plastycznych. Wspaniałe afrykańskie krajobrazy powstały na folii rozłożonej między drzewami przy bibliotece. Dzieciaki pokazały swoje talenty plastyczne i niezgłębioną wyobraźnię.

Na koniec przyszedł czas na odpoczynek po wyczerpującej zabawie. Spotkanie podsumowaliśmy ciekawostkami o Afryce i małym poczęstunkiem. Możemy się pochwalić, że wszystkie zapiekanki zniknęły, zyskując wielu wielbicieli i miano „przepysznych”.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspaniałą zabawę.

Z nami nie można się nudzić!

czytano: 138 razy

autor: bibliotekapilica.pl

data dodania: 2020-08-17 09:24:56

Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Pilicy
ul. Zawierciańska 12, 42 - 436 Pilica

tel.: 32 673 51 43
e-mail: biblioteka_pilica@poczta.onet.pl

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Pilicy, biblioteka Pilica
Poleć stronę
Zapytanie
Wersja mobilna