Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

biblioteka_pilica@poczta.onet.pl

32 67 351 43

Katalog on-line

Aktualności

"WYBIERAM RADOŚĆ" - relacja

"WYBIERAM RADOŚĆ" - relacja

Za nami kolejne wakacyjne zajęcia: Magiczne wydarzenie profilaktyczne „WYBIERAM RADOŚĆ”. Miało ono miejsce w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Pilicy w dniu 26 sierpnia 2020 roku w godzinach od 10.00 do 13.00. Tym razem było to wydarzenie z nowymi horyzontami, które przede wszystkim miało na celu profilaktykę. Przesłanie to skierowane było do dzieci i młodzieży w wieku powyżej 9 roku życia. W młodym wieku człowiek uczy się najwięcej i to co zaobserwuje będzie miało wpływ na jego późniejsze życie. Dlatego tak ważne jest, by w tym czasie przekazać mu jak najwięcej pozytywnych wartości:

  • Jak zdrowo żyć?​​
  • Jak być wolnym od uzależnień?
  • Jak chronić swoje zdrowie psychiczne?
  • Jak się rozwijać?

Spotkanie profilaktyczne zorganizowane było w ramach realizacji zadań gminy związanych z szeroko pojętą profilaktyką uzależnień. Miało na celu przybliżyć uczestnikom: jak organizm młodego człowieka reaguje po używkach, napojach alkoholowych czy długim siedzeniu przy komputerze. W tym celu zostały wykorzystne IT Gogle – imitujące wrażenia po całej nocy przed komputerem oraz narkogogle – po zażyciu narkotyków. Dodatkowym gadżetem była kula Bumperball, która zapewniła mnóstwo zabawy i pozytywnych wrażeń.

W kolejnej części zajęć uczestnicy obejrzeli film „Profilaktyka uzależnień”, który przybliżył problemy i zagrożenia z jakimi boryka się młodzież w dzisiejszych czasach. Jak sobie z nimi radzić i wyćwiczyć swoją asertywność.

Ważnym elementem tego spotkania była wizyta funkcjonariuszy policji z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii z Komendy Powiatowej w Zawierciu. Mundurowi przeprowadzili prelekcję na temat odpowiedzialność prawnej nieletnich, przejawów demoralizacji oraz zasad bezpieczeństwa. Podczas spotkania policjanci przypomnieli o zasadach bezpieczeństwa zawiązanych z epidemią oraz przestrzegali przed zażywaniem środków psychoaktywnych.

Miał miejsce również krótki trening asertywności włączający aktywnie uczestników do udziału w scenkach, kiedy jedna osoba namawia, a druga ma odmówić. Budowanie swojej postawy i pewności siebie w sposób nie krzywdzący innych.

Jako organizatorzy Magicznego wydarzenie profilaktycznego „WYBIERAM RADOŚĆ” zauważyliśmy duże zainteresowanie wśród dzieci i młodzieży problemami , które są we współczesnym świecie. Ożywiona dyskusja poruszyła wiele wątków związanych z profilaktyką i zasadami bezpieczeństwa.

Mamy nadzieję, że zajęcia będą pozytywnym doświadczeniem z obszerną wiedzą, z którą młodzież będzie mogła ochoczo wstąpić w nowy rok szkolny. Każdy uczestnik w ramach zajęć otrzymał bransoletki o pozytywnej treści, ulotki profilaktyczne wraz z balonami i smacznym poczęstunkiem.

Dziękujemy wszystkim za udział. Życzymy bezpiecznego i radosnego powrotu do szkół oraz zakończenia wakacji z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

01

WRZ

2020

427

razy

czytano

171/791

bibliotekapilica.pl

W naszej bibliotece

Bogaty księgozbiór

Bogaty księgozbiór

Czytelnia internetowa

Czytelnia internetowa

Katalog księgozbioru on-line

Katalog księgozbioru on-line

Wystawy, eventy, spotkania

Wystawy, eventy, spotkania

Przydatne linki

W najbliższym czasie
nie ma żadnego wydarzenia.

Biblioteka w liczbach

0

Zbiorów bibliotecznych

0

Zadowolonych czytelników

Zdjęcie: Więcej o tej stronie.
Logo serwisu.

Miejsko-Gminna
Biblioteka Publiczna w Pilicy

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia