Skróty klawiszowe:

wielkość tekstu: A A A

Menu dodatkowe
Zapewniamy
 • Ciekawą lekturę
 • Bogaty księgozbiór
 • Czytelnię internetową
 • Katalog księgozbioru on-line
 • Wystawy, eventy, spotkania

Kalendarz

Ciekawostki

 • Na mocy uchwały Gromadzkiej Rady Narodowej w Pilicy z 1948r została utworzona Gromadzka Biblioteka Publiczna w Pilicy. Pierwszą Bibliotekarką była pracownica Urzędu Gminy Pani Kotnis ...Na mocy uchwały Gromadzkiej ... - czytaj dalej
 • Po przywróceniu naszej miejscowości praw miejskich Biblioteka nasza zmieniła swój status i stała się Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną w Pilicy a na jej czele od tej chwili stoi ...Po przywróceniu naszej ... - czytaj dalej
 • Obecnie organizacja biblioteki przedstawia się następująco: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Pilicy – centrala oraz dwie filie: w Sławniowie i Wierbce. Od 2014 roku Biblioteka w ...Obecnie organizacja ... - czytaj dalej

"WYBIERAM RADOŚĆ" - relacja

Strona główna » Aktualności » "WYBIERAM RADOŚĆ" - relacja

Za nami kolejne wakacyjne zajęcia: Magiczne wydarzenie profilaktyczne „WYBIERAM RADOŚĆ”. Miało ono miejsce w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Pilicy w dniu 26 sierpnia 2020 roku w godzinach od 10.00 do 13.00. Tym razem było to wydarzenie z nowymi horyzontami, które przede wszystkim miało na celu profilaktykę. Przesłanie to skierowane było do dzieci i młodzieży w wieku powyżej 9 roku życia. W młodym wieku człowiek uczy się najwięcej i to co zaobserwuje będzie miało wpływ na jego późniejsze życie. Dlatego tak ważne jest, by w tym czasie przekazać mu jak najwięcej pozytywnych wartości:

 • Jak zdrowo żyć?​​
 • Jak być wolnym od uzależnień?
 • Jak chronić swoje zdrowie psychiczne?
 • Jak się rozwijać?

Spotkanie profilaktyczne zorganizowane było w ramach realizacji zadań gminy związanych z szeroko pojętą profilaktyką uzależnień. Miało na celu przybliżyć uczestnikom: jak organizm młodego człowieka reaguje po używkach, napojach alkoholowych czy długim siedzeniu przy komputerze. W tym celu zostały wykorzystne IT Gogle – imitujące wrażenia po całej nocy przed komputerem oraz narkogogle – po zażyciu narkotyków. Dodatkowym gadżetem była kula Bumperball, która zapewniła mnóstwo zabawy i pozytywnych wrażeń.

W kolejnej części zajęć uczestnicy obejrzeli film „Profilaktyka uzależnień”, który przybliżył problemy i zagrożenia z jakimi boryka się młodzież w dzisiejszych czasach. Jak sobie z nimi radzić i wyćwiczyć swoją asertywność.

Ważnym elementem tego spotkania była wizyta funkcjonariuszy policji z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii z Komendy Powiatowej w Zawierciu. Mundurowi przeprowadzili prelekcję na temat odpowiedzialność prawnej nieletnich, przejawów demoralizacji oraz zasad bezpieczeństwa. Podczas spotkania policjanci przypomnieli o zasadach bezpieczeństwa zawiązanych z epidemią oraz przestrzegali przed zażywaniem środków psychoaktywnych.

Miał miejsce również krótki trening asertywności włączający aktywnie uczestników do udziału w scenkach, kiedy jedna osoba namawia, a druga ma odmówić. Budowanie swojej postawy i pewności siebie w sposób nie krzywdzący innych.

Jako organizatorzy Magicznego wydarzenie profilaktycznego „WYBIERAM RADOŚĆ” zauważyliśmy duże zainteresowanie wśród dzieci i młodzieży problemami , które są we współczesnym świecie. Ożywiona dyskusja poruszyła wiele wątków związanych z profilaktyką i zasadami bezpieczeństwa.

Mamy nadzieję, że zajęcia będą pozytywnym doświadczeniem z obszerną wiedzą, z którą młodzież będzie mogła ochoczo wstąpić w nowy rok szkolny. Każdy uczestnik w ramach zajęć otrzymał bransoletki o pozytywnej treści, ulotki profilaktyczne wraz z balonami i smacznym poczęstunkiem.

Dziękujemy wszystkim za udział. Życzymy bezpiecznego i radosnego powrotu do szkół oraz zakończenia wakacji z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

czytano: 56 razy

autor: bibliotekapilica.pl

data dodania: 2020-09-01 15:55:24

Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Pilicy
ul. Zawierciańska 12, 42 - 436 Pilica

tel.: 32 673 51 43
e-mail: biblioteka_pilica@poczta.onet.pl

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Pilicy, biblioteka Pilica
Poleć stronę
Zapytanie
Wersja mobilna