Skróty klawiszowe:

wielkość tekstu: A A A

Menu dodatkowe
Zapewniamy
  • Bogaty księgozbiór
  • Czytelnię internetową
  • Katalog księgozbioru on-line
  • Wystawy, eventy, spotkania

Kalendarz

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

Ciekawostki

  • Na mocy uchwały Gromadzkiej Rady Narodowej w Pilicy z 1948r została utworzona Gromadzka Biblioteka Publiczna w Pilicy. Pierwszą Bibliotekarką była pracownica Urzędu Gminy Pani Kotnis ...Na mocy uchwały Gromadzkiej ... - czytaj dalej
  • Po przywróceniu naszej miejscowości praw miejskich Biblioteka nasza zmieniła swój status i stała się Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną w Pilicy a na jej czele od tej chwili stoi ...Po przywróceniu naszej ... - czytaj dalej
  • Obecnie organizacja biblioteki przedstawia się następująco: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Pilicy – centrala oraz dwie filie: w Sławniowie i Wierbce. Od 2014 roku Biblioteka w ...Obecnie organizacja ... - czytaj dalej

Noc Bibliotek - relacja

Strona główna » Aktualności » Noc Bibliotek - relacja

Noc Bibliotek 2020

Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Pilicy wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek, która ma na celu propagowanie czytelnictwa oraz pokazanie przyjaznej biblioteki z innej perspektywy, jako miejsca ciekawych inicjatyw.

Zgodnie z tegorocznym hasłem „Klimat na czytanie”, w sobotę 10 października w godzinach wieczornych powitaliśmy naszych czytelników w czytelniczym klimacie. Pomieszczenia biblioteczne zostały specjalnie zaaranżowane na ten wieczór. Już od samych drzwi naszych gości witały jesienne dekoracje, które wiodły do nastrojowej czytelni stworzonej specjalnie na tą okazję. W czytelni czekały przygotowane różności czytelnicze, wśród, których można było znaleźć świeżo zakupione nowości wydawnicze dla małych i dużych czytelników. Wszyscy czytelnicy opuszczali bibliotekę z ciekawymi książkami na jesienne wieczory.

Dla naszych milusińskich przygotowaliśmy specjalne atrakcje – lekcję biblioteczną oraz wieczorne zwiedzanie biblioteki, które cieszyło się dużą popularnością i udowodniło, że dzieci wcale nie boją się ciemności. Dzieciaki dostały także naklejki z logo akcji oraz małe słodkości.

Klimat zachęcał do czytania i dyskusji o książkach. Wielu czytelników skorzystało z okazji i przysiadło na chwilkę do lektury. Kącik do czytania tak bardzo się spodobał, że chyba zostanie z nami na dłużej.

Nasza Noc w Bibliotece upłynęła w bardzo miłej atmosferze. Jednocześnie była bardzo ciekawym doświadczeniem, które pokazało dobry klimat w naszej bibliotece.

Poniżej link do filmu z oficjalnej inauguracji ogólnopolskiej Nocy Bibliotek 2020.


Inauguracja ogólnopolskiej Nocy Bibliotek 2020 pod hasłem "Klimat na czytanie"


czytano: 265 razy

autor: bibliotekapilica.pl

data dodania: 2020-10-12 14:22:03

Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Pilicy
ul. Zawierciańska 12, 42 - 436 Pilica

tel.: 32 673 51 43
e-mail: biblioteka_pilica@poczta.onet.pl

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Pilicy, biblioteka Pilica
Poleć stronę
Zapytanie
Wersja mobilna