Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

biblioteka_pilica@poczta.onet.pl

32 67 351 43

Katalog on-line

Aktualności

Kochasz? Czytaj!

Coraz więcej osób, choć potrafi czytać, nie czyta. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ coraz mniej dorosłych czyta dzieciom książki, a tymczasem nawyk i potrzeba lektury powstają w okresie dzieciństwa. Dlatego ważne jest, by zacząć wcześnie oraz skojarzyć w umyśle dziecka, czytanie książek z przyjemnością. Wspólne czytanie, od najmłodszych lat jest wspaniałą forma mądrego kontaktu z dzieckiem i doskonałą metodą wychowawczą. Czytanie dziecku książek na głos, nie tylko wzbogaca jego słownictwo i uczy posługiwania się językiem, ale uczy też myślenia, rozwija pamięć i wyobraźnię, pozwala przyswajać wiedzę o świecie i wzorce właściwych zachowań.  Wiedzą o tym doskonale wspaniali rodzice dzieci wyróżnionych dyplomami w programie „Z książką na start”, którzy mimo niesprzyjających okoliczności nie przestali odwiedzać  biblioteki.  Z przyjemnością przedstawiamy naszych Wielkich Czytelników: Anna Bąk, Artur Grabowski, nagrodzony po raz drugi Łukasz Seweryn oraz Wiktor Imiołek, który dyplom zdobywa już po raz trzeci. Wielkie gratulacje!

Najwyższy czas przygotować się na długie jesienne wieczory i popołudnia, podczas których nie powinno zabraknąć dobrej książki – dla rodzica i dla dziecka. Warto zatem przyjść do biblioteki, gdzie na każdego Małego Czytelnika w wieku przedszkolnym czeka wyjątkowa Wyprawka Czytelnicza przygotowana przez Instytut książki.

Serdecznie zapraszamy do udziału w drugiej odsłonie kampanii „Mała książka – Wielki człowiek” dzieci w wieku przedszkolnym z roczników 2014-2017 wraz z rodzicami. W bibliotece czekają na Was fajne niespodzianki oraz mnóstwo ciekawych książek do przeczytania. Szczegółowe informacje i regulamin dostępne w bibliotece.

Zapraszamy!

29

PAŹ

2020

563

razy

czytano

188/818

bibliotekapilica.pl

W naszej bibliotece

Bogaty księgozbiór

Bogaty księgozbiór

Czytelnia internetowa

Czytelnia internetowa

Katalog księgozbioru on-line

Katalog księgozbioru on-line

Wystawy, eventy, spotkania

Wystawy, eventy, spotkania

Przydatne linki

W najbliższym czasie
nie ma żadnego wydarzenia.

Biblioteka w liczbach

0

Zbiorów bibliotecznych

0

Zadowolonych czytelników

Zdjęcie: Więcej o tej stronie.
Logo serwisu.

Miejsko-Gminna
Biblioteka Publiczna w Pilicy

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia