Podsumowanie roku 2020

PODSUMOWANIE ROKU 2020

Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Pilicy

Aby zaspokoić gusta i preferencje czytelników, którzy są coraz bardziej świadomi swoich potrzeb i oczekiwań, biblioteka systematycznie dokonuje zakupu nowości wydawniczych. Książki są opracowywane, wprowadzane do katalogu komputerowego  i obkładane w folię.

Łącznie w 2020 roku na stan biblioteki i filii przybyło 1 051 książek na kwotę 22 850 zł.

Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Pilicy w 2020 roku pozyskała dotację na zakup nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kwocie 5 653 zł. z czego zakupiono 256 książek. W ramach wkładu własnego zakupiono 553 książki na kwotę 13 013 zł. Biblioteka pozyskała również dary książkowe 242 wol. na kwotę 4 184 zł.

W roku sprawozdawczym w naszych bibliotekach zarejestrowano 699 czytelników, którzy odwiedzili placówkę 5 025 razy oraz wypożyczyli 10 929 woluminów.

Ogólny stan księgozbioru na dzień 31.12.2020 wynosił 35 446 woluminów. Największą liczbę zbiorów stanowi literatura piękna (beletrystyka) 16 614, następnie książki dla dzieci i młodzieży 9 058 oraz księgozbiór popularnonaukowy z różnych dziedzin wiedzy 9 774.

Oprócz zakupu książek, systematycznie dokonujemy selekcji księgozbioru. W roku 2020 ze zbiorów wycofano 692 woluminy na kwotę 243,59 zł. Jest to konieczne w celu aktualizacji i odnawiania zbiorów bibliotecznych poprzez usunięcie ze zbiorów książek zniszczonych, zaczytanych oraz zdezaktualizowanych.

Zapraszamy również na nasz profil na facebooku: www.facebook.com/bibliotekapilica, zostawcie like, podajcie dalej!

STY