Książką połączeni

Czytajmy naszym dzieciom! Wspólna lektura może stać się nie tylko wielką przyjemnością, ale przede wszystkim wspaniałą okazją do budowania bliskości oraz silnych i trwałych więzi rodzinnych.

Książki są nieocenioną pomocą w satysfakcjonującym byciu z dzieckiem. Wspólne ich oglądanie, analizowanie i czytanie, kojarzone przez dziecko z najlepszym czasem – takim, w którym rodzic jest dla niego na wyłączność – może stać się wspaniałym wsparciem dziecka w jego rozwoju i budowaniu dobrych relacji.

Ta wspólna „wielka przyjemność” nie musi trwać długo. Wystarczy przez dwadzieścia minut dziennie być tylko dla dziecka w towarzystwie odpowiedniej książki, a efekty będą nadzwyczajne.

We wspólną podróż do krainy książek wyruszyli z pomocą naszej biblioteki zdobywcy kolejnych dyplomów w programie „Mała książka – Wielki człowiek”. Nagrodzeni czytelnicy to Jakub Pacia, Filip Otok, Ksawery Otok oraz Oliwia Goncerz, która dyplom zdobyła już po raz drugi! Laureatów przybywa sukcesywnie co jest dowodem na to, że mamy mnóstwo mądrych „czytających rodzin”, co napawa nas wielką nadzieją i radością, bo rosną kolejne pokolenia czytelników.

Droga do wykształcenia u dzieci nawyku regularnego czytania i miłości do książek wymaga wiele zaangażowania i czasu. Jednak to poświęcenie zaprocentuje w przyszłości. Zapraszamy do biblioteki.

LUT