Skróty klawiszowe:

wielkość tekstu: A A A

Menu dodatkowe
Zapewniamy
  • Bogaty księgozbiór
  • Czytelnię internetową
  • Katalog księgozbioru on-line
  • Wystawy, eventy, spotkania

Kalendarz

Ciekawostki

  • Na mocy uchwały Gromadzkiej Rady Narodowej w Pilicy z 1948r została utworzona Gromadzka Biblioteka Publiczna w Pilicy. Pierwszą Bibliotekarką była pracownica Urzędu Gminy Pani Kotnis ...Na mocy uchwały Gromadzkiej ... - czytaj dalej
  • Po przywróceniu naszej miejscowości praw miejskich Biblioteka nasza zmieniła swój status i stała się Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną w Pilicy a na jej czele od tej chwili stoi ...Po przywróceniu naszej ... - czytaj dalej
  • Obecnie organizacja biblioteki przedstawia się następująco: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Pilicy – centrala oraz dwie filie: w Sławniowie i Wierbce. Od 2014 roku Biblioteka w ...Obecnie organizacja ... - czytaj dalej

Książką połączeni

Strona główna » Aktualności » Książką połączeni

Książką połączeni

Czytajmy naszym dzieciom! Wspólna lektura może stać się nie tylko wielką przyjemnością, ale przede wszystkim wspaniałą okazją do budowania bliskości oraz silnych i trwałych więzi rodzinnych.

Książki są nieocenioną pomocą w satysfakcjonującym byciu z dzieckiem. Wspólne ich oglądanie, analizowanie i czytanie, kojarzone przez dziecko z najlepszym czasem – takim, w którym rodzic jest dla niego na wyłączność – może stać się wspaniałym wsparciem dziecka w jego rozwoju i budowaniu dobrych relacji.

Ta wspólna „wielka przyjemność” nie musi trwać długo. Wystarczy przez dwadzieścia minut dziennie być tylko dla dziecka w towarzystwie odpowiedniej książki, a efekty będą nadzwyczajne.

We wspólną podróż do krainy książek wyruszyli z pomocą naszej biblioteki zdobywcy kolejnych dyplomów w programie „Mała książka – Wielki człowiek”. Nagrodzeni czytelnicy to Jakub Pacia, Filip Otok, Ksawery Otok oraz Oliwia Goncerz, która dyplom zdobyła już po raz drugi! Laureatów przybywa sukcesywnie co jest dowodem na to, że mamy mnóstwo mądrych „czytających rodzin”, co napawa nas wielką nadzieją i radością, bo rosną kolejne pokolenia czytelników.

Droga do wykształcenia u dzieci nawyku regularnego czytania i miłości do książek wymaga wiele zaangażowania i czasu. Jednak to poświęcenie zaprocentuje w przyszłości. Zapraszamy do biblioteki.

czytano: 166 razy

autor: bibliotekapilica.pl

data dodania: 2021-02-23 12:39:11

Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Pilicy
ul. Zawierciańska 12, 42 - 436 Pilica

tel.: 32 673 51 43
e-mail: biblioteka_pilica@poczta.onet.pl

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Pilicy, biblioteka Pilica
Poleć stronę
Zapytanie
Wersja mobilna