REGULAMIN PISANKA-KRASZANKA konkurs 2015

REGULAMIN PISANKA-KRASZANKA

I. ORGANIZATOR:
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Pilicy ul. Zawierciańska 12, 42-436 Pilica

II. CELE:
zachowanie tradycji wykonywania pisanek wielkanocnych, rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz uzdolnień plastycznych dzieci, młodzieży i dorosłych, pobudzenie inwencji twórczej w zakresie wykonywania pisanek z wykorzystaniem akcentów regionalnych, prezentacja twórczości plastycznej uczestników dla szerszego grona odbiorców, prezentacja pisanek wielkanocnych jako elementu kultury chrześcijańskiej i narodowej, popularyzacja twórczości dzieci, młodzieży i dorosłych.

III. WARUNKI UCZESTNICTWA:

1. W konkursie mogą wziąć udział dzieci z przedszkoli, uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych, uczestnicy pozaszkolnych form edukacyjnych oraz dorośli zamieszkali na terenie gminy Pilica.
  2. Każdy uczestnik wykonuje indywidualnie max. 3 pisanki.
  3. Pisankę należy opatrzyć w metryczkę zawierającą następujące dane: imię i nazwisko, kategoria wiekowa i miejscowość.
  4. Do pracy należy dołączyć kartę zgłoszenia w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Pilicy ul. Zawierciańska 12
  5. Pisankę należy dostarczyć w terminie do 25 marca2015 roku do godziny 17:00, do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Pilicy.
  6. Pisanki nie dostarczone w wymaganym terminie nie będą brały udziału w konkursie.
  7. Wystawiana w konkursie pisanka nie może być surowym jajem.
  8. Za zabezpieczenie pisanki podczas transportu odpowiada uczestnik konkursu. Pisanki uszkodzone nie wezmą udziału w konkursie.
  9. Pisemne zgłoszenie jest równoznaczne z wyrażeniem zgody przez uczestnika na przetwarzanie danych osobowych wyłącznie do celów konkursu (w tym publikacji prasowej). Zgłoszenie osoby, która nie ukończyła 18 lat, musi być podpisane przez jej opiekuna (rodzica).
  10. Pisanka musi być wykonana samodzielnie przez autora.
  11. Organizator zastrzega sobie prawo do nierozstrzygnięcia konkursu.

IV. OCENA KONKURSOWA:

1. Kryteria oceny:
    – ogólne wrażenie artystyczne,
    – oryginalność pomysłu,
    – opracowanie ogólne, dobór i wykorzystanie materiałów,
    – motywy regionalne,
    – wkład pracy,
    – walory plastyczne (kompozycja, kolorystyka, dodatki).
  2. Prace oceniane będą przez specjalnie powołaną Komisję Konkursową, w kategoriach wiekowych:
    1) przedszkola
    2) uczniowie szkół podstawowych
    3) uczniowie szkół ponadpodstawowych
    4) dorośli
  3. Nagrodzone zostaną trzy najlepsze prace w każdej kategorii.
  4. Prace niezgodne z regulaminem konkursu nie będą oceniane.

V. ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU:

1. Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników odbędzie się w MGBP w Pilicy w dniu 27.03.2015 o godz. 11:00.
  2. Wyniki konkursu zawierające dane nagrodzonych autorów zostaną podane do publicznej wiadomości w mediach

Informacje związane z konkursem można uzyskać pod numerem telefonu:32 6735143.